Skład reprezentacji Czech na Puchar Świata w Wiśle!

0
693

Znamy skład reprezentacji Czech na najbliższe konkursy Pucharu Świata w Wiśle. Naszych południowych sąsiadów reprezentować będą: Lukas Hlava, Jakub Janda, Roman Koudelka, Viktor Polasek, Vojtech Stursa. 

Najwyżej sklasyfikowanym Czechem w klasyfikacji Pucharu Świata jest Vojtech Stursa. W 11 konkursach zdobył 87 oczek i w generalce jest 26. Dwa razy zakończył rywalizację w pierwszej „10”. W Lillehammer był 10, a w Engelbergu – 8. W sześciu konkursach zdobywał punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Drugim najlepiej prezentującym się Czechem w obecnym sezonie jest Jakub Janda. Niezwykle doświadczony skoczek Turniej Czterech Skoczni zakończył na dobrym szesnastym miejscu. Zapunktował w siedmiu konkursach, cztery kończył w pierwszej „20”. Najwyższe miejsce zajął w Bischofshofen, w ostatnim konkursie TCS uplasował się na 17 lokacie. W klasyfikacji generalnej zajmuje 29 miejsce.

Zdecydowanie poniżej oczekiwań spisuje się Roman Koudelka. Punkty zdobył w pięciu konkursach Pucharu Świata, najlepiej poradził sobie w drugim konkursie w Kuusamo i Innsbrucku, gdzie zajął 17 miejsca. W klasyfikacji generalnej z dorobkiem 39 punktów zajmuje 33 lokatę.

Lukas Hlava w Pucharze Świata jest sklasyfikowany trzy pozycje niżej od Romana Koudelki. W dotychczasowych konkursach zdobył 26 oczek. Najlepszy występ zanotował w loteryjnym konkursie w Innsbrucku, w którym zajął 16 pozycję. Punkty zdobył w czterech konkursach.

Piąty powołany – Viktor Polasek, zadebiutuje w Pucharze Świata w tym sezonie. Czech wystąpi w Wiśle dzięki bardzo dobrym występom w Pucharze Kontynentalnym. W klasyfikacji generalnej tego cyklu zajmuje 19 miejsce, ale wygrał ostatni konkurs w Titisee-Neustadt.


  • Źródło: Własne