Skład reprezentacji Japonii na Puchar Świata w Wiśle!

0
638

Znamy skład reprezentacji Japonii na Puchar Świata w Wiśle. Kraj Kwitnącej Wiśni reprezentować będą:  Daiki Ito,  Noriaki Kasai, Ryoyu Kobayashi, Kento Sakuyama,  Taku Takeuchi.

W obecnym sezonie z Japończyków najlepiej radzi sobie Daiki Ito. W 11 rozegranych konkursach 7 razy zdobywał punkty. Najwyższą pozycję zajął w pierwszym konkursie w Engelbergu – 5. W pięciu konkursach zajmował pozycje w czołowej 20. Daiki Ito w klasyfikacji generalnej plasuje się na 21 pozycji.

Noriaki Kasai nie imponuje formą tak jak w poprzednich latach. Doświadczony Japończyk w klasyfikacji generalnej zajmuje 25 pozycję. Najlepszy występ w obecnym sezonie odnotował w konkursie w Innsbrucku, gdzie ukończył rywalizację na 10 miejscu. Wystąpił we wszystkich konkursach sezonu 2016.2017. Siedem razy uzyskał awans do drugiej serii konkursowej.

Taku Takeuchi dwa konkursy w obecnym sezonie kończył w czołowej „15”. W inauguracyjnych zawodach w Kuusamo był 12, a w pierwszym konkursie w Engelbergu – 13. Tak samo jak Noriaki Kasai i Daiki Ito zdobywał punkty w 7 z 11 konkursów. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajmuje 28 lokatę.

Kento Sakuyama punktował w obecnym sezonie tylko w dwóch pierwszych konkursach w Kuusamo, gdzie zajął kolejno 28 i 25 miejsce.  W pozostałych zawodach sztuka ta nie udała się Japończykowi. W klasyfikacji generalnej z dorobkiem 9 oczek plasuje się na 44 pozycji.

Ryoyu Kobayashi w obecnym sezonie jeszcze nie zdobył punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Najbliżej był w dwóch pierwszych konkursach w Kuusamo, które ukończył na 33 i 36 miejscu.


  • Źródło: Własne
  • Foto: skijumping.pl