Wojciech Fortuna dla skokinews.com: „To jest złota drużyna, ich stać na złoto olimpijskie w przyszłym roku”

0
703

Mistrz Olimpijski i Świata – jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii polskich skoków narciarskich podsumował występ naszej reprezentacji w Wiśle, a także powiedział o szansach na zbliżających się MŚ w Lahti.

Skokinews.com: Jak Pan oceni wczorajszy, a także sobotni występ naszych reprezentantów w Pucharze Świata?

Wojciech Fortuna: Cieszę się bardzo z podwójnego zwycięstwa Kamila Stocha, cieszę się z tego, że wrócił na swoje miejsce i jest w wielkiej formie. Przed nami najbliższy weekend w Zakopanem, mocno w to wierzę, stawiałem, że Turniej Czerech Skoczni też wygra. Jest dobra atmosfera w zespole, są w formie, troszeczkę Maciejowi Kotowi brakowało, aby wejść na to podium, liczę się z tym że niedługo będzie stał na podium razem z Kamilem Stochem. Piotr Żyła za bardzo chciał przy swoich kibicach w Wiśle, ale myślę, że już w Zakopanem będzie normalnie i wszystko będzie ok. To nie jest jeszcze forma, gdyby to była forma to nasi reprezentanci by nie odpuszczali, staliby we dwójkę, forma mistrzowska jest przewidziana na koniec lutego. Tak powiedział trener Austriacki i w to wierzę, bo to jest świetny fachowiec, bardzo utytułowany jako zawodnik, nasi skoczkowie chcieli, aby był ich trenerem. To nie jest jeszcze forma na Mistrzostwa Świata, na Lahti musi być wszystko doszlifowane, tak, że tylko oddać dwa skoki indywidualnie i w drużynie, będzie Mazurek Dąbrowskiego”

Skokinews.com: Biorąc pod uwagę obecną formę naszej reprezentacji, będziemy faworytami w konkursie drużynowym?

Wojciech Fortuna: „To jest złota drużyna, ich stać na złoto olimpijskie w przyszłym roku, stać ich w tym roku na MŚ zdobyć indywidualnie medale oraz złoto drużynowo, ja już o tym wcześniej mówiłem i każdemu powtarzam, bo oni już kilkukrotnie stali na podium, w tym roku wygrali już jeden konkurs drużynowy, teraz w Zakopanem będzie kolejny i będziemy mogli coś powiedzieć na temat naszej drużyny.”

skokinews.com: Jeszcze nigdy nie byliśmy faworytami w konkursie drużynowym może to mieć wpływ na dodatkową presję, czy będziemy mieć ten automatyzm i nie będzie to miało większego znaczenia?

Wojciech Fortuna: „Ten zespół jest świetnie przygotowany do sezonu. Udowodnili, że można wygrywać dlatego nazwałem ich złotą drużyną. Mistrzostwa Świata są na karku, koniec lutego początek marca i jeszcze jest troszkę czasu do doszlifowania tej formy, to jest najsilniejszy zespół, oni o tym wiedzą. Każdy z tych skoczków jest championem, grubo ponad 220 metrów zaliczył. Możemy być spokojni o drużynę i Kamila Stocha.”


  • Źródło: Własne
  • Foto: sport.interia.pl