Dominik Kastelik dla skokinews.com: „Celem było jak najlepsze przygotowanie na MŚJ”

0
767

Dominik Kastelik zajmujący aktualnie szóste miejsce w klasyfikacji generalnej FIS Cup w miniony weekend rywalizował w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Ga-Pa. Młody reprezentant Polski podsumował dla nas swój występ.

skokinews.com: Jak podsumujesz swój występ podczas konkursów PK w Ga-Pa? W pierwszym konkursie nie zdobyłeś punktów, a w drugim jako jedyny z naszych reprezentantów zapisałeś na swoim koncie punkty do klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego. Czy w pierwszym dniu popełniłeś jakiś kluczowy błąd, czy po prostu w 2 dniu czułeś się mocniejszy?

Dominik Kastelik: „W pierwszym dniu miałem złą pozycję dojazdową i te skoki nie były takie jak chciałem, natomiast kolejny dzień był dla mnie bardzo dobry, chociaż trochę zepsułem drugi skok.”

skokinews.com: Jak byś porównał poziom Pucharu Kontynentalnego do Fis Cup? Jest bardzo duża różnica?

Dominik Kastelik: „Tak. W zawodach Pucharu Kontynentalnego jest zdecydowanie wyższy poziom”

skokinews.com: Dwudzieste trzecie miejsce przy drugim zepsutym skoku pokazało, że masz na ten moment potencjał na czołową „15” zawodów Pucharu Kontynentalnego,  forma przed Mistrzostwami Świata Juniorów cały czas rośnie, czy takie były założenia przed sezonem?

Dominik Kastelik: „Forma cały czas wzrasta. Celem było jak najlepsze przygotowanie na MŚJ”

skokinews.com: Przed MŚJ nie planujesz już żadnych startów w zawodach?

Dominik Kastelik: „Nie. Mamy przerwę w startach do Mistrzostw Świata Juniorów”


  • Źródło: Własne
  • Fot. Wiktoria Wnętkowska