Skocznie w Erzurum ponownie otwarte!

0
835

Wczoraj oddano pierwsze skoki na skoczni w Erzurum. Dwa i pół roku temu potężne trzęsienie ziemi zniszczyło obiekty w tej miejscowości.

Organizatorzy zapewniaj, że obecnie skocznie są jeszcze bardziej bezpieczne niż przed katastrofą. W sobotę i niedzielę delegaci Międzynarodowej Federacji Narciarskiej wizytowali obiekty i dali pozytywną opinią skoczniom. Zgodnie z wcześniejszymi planami w dniach  4-5 lutego na obiekcie HS 140 zostaną rozegrane konkursy Pucharu Kontynentalnego, a w dniach 14-17 na mniejszej skoczni odbędą się zawody  w ramach Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy.

Tureckie skoki narciarskie cały czas się rozwijają, w obecnym sezonie Pucharu Kontynentalnego pierwszy raz w historii reprezentant tego kraju punktował w zawodach Pucharu Kontynentalnego. 19-letni Faith Arda Ipcioglu w grudniu uplasował się na 26 pozycji w Vikersund.

W Erzurum obiekty powstały w 2010 roku, ale zdążyły do czasu katastrofy zorganizować konkursy z cyklu Pucharu Kontynentalnego w latach 2010-2011,  Zimową Uniwersjadę w 2011 roku oraz Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym w 2012 roku


  • Źródło: Własne