Medalista Igrzysk Olimpijskich pracuje w fińskich kolejach!

0
670

Znany polskim kibicom przede wszystkim z rywalizacji z Adamem Małyszem – Matti Hautamaeki pracuje obecnie jako maszynista w fińskich kolejach. Taki zawód wykonuje były skoczek narciarski, który zakończył karierę po sezonie 2011/2012.

Adam Małysz po zakończeniu kariery kilka lat jeździł w najtrudniejszym rajdzie świata – Rajdzie Dakar, a następnie został dyrektorem ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim.  Matti Hautamaeki zdobył cztery medale olimpijskie, dwa indywidualne i dwa w konkursach drużynowych. Tyle samo medali wywalczył na Mistrzostwach Świata seniorów i juniorów. Fin znany był przede wszystkim jako świetny lotnik. Na Mistrzostwach Świata w Lotach narciarskich aż pięć razy stał na podium.

Obecnie Matti Hautamaeki jest maszynistą VR – narodowego przewoźnika kolejowego. Fin najpierw musiał ukończyć specjalne szkolenie, w rekrutacji okazał się lepszy od 900 kandydatów.

„Teraz prowadzę normalne życie” – powiedział Matti Hautamaeki krajowym mediom

Dzisiaj były sportowiec odnajduje się jako maszynista kolejowy VR, czyli narodowego przewoźnika kraju, z którego pochodzi. Przed przystąpieniem do pracy musiał ukończyć szkolenie, które rozpoczął w lipcu 2012 roku. W czasie rekrutacji pokonał aż 900 kandydatów. Jak sam zainteresowany przyznaje w fińskich mediach, ten zawód od zawsze był jego pasją. – Teraz prowadzę normalne życie – stwierdził Hautamaeki.


  • Źródło: Własne
  • Foto: youtube.com