Limity startowe na 6 period Pucharu Świata i Pucharu Kontynentalnego!

0
812

Weekendowe konkursy Pucharu Świata, Pucharu Kontynentalnego i FIS Cup zakończyły piąty period sezonu 2016/2017. Znamy już limity startowe zawodników z poszczególnych krajów w kolejnych konkursach poszczególnych cyklów. 

Zgodnie z regulaminem reprezentacje Austrii, Niemiec, Norwegii, Polski i Słowenii będą miały możliwość wystawiania po sześciu zawodników w najbliższych konkursach w Obersdorfie, Sapporo i Pjongczang.

Dzięki dobrym występom w 5 periodzie Austriacy (Clemens Aigner), Słoweńcy (Anze Lanisek), a także Niemcy (Andreas Wank) będą mogli wystawić dodatkowego skoczka w najbliższych zawodach w Oberstdorfie, Sapporo i Pjongczang.

Limity na VI period Pucharu Świata 2016/2017
(Oberstdorf, Sapporo, Pjongczang)
Kraj Limit
Austria 7
Niemcy 7
Słowenia 7
Norwegia 6
Polska 6
Czechy 5
Japonia 5
Rosja 4
Finlandia 3
Francja 3
Kanada 3
Stany Zjednoczone 3
Szwajcaria 3
Pozostałe kraje 2

Według regulaminu reprezentacje Słowenii, Norwegii, Austrii i Niemiec będą mogli wystawić na najbliższe konkursy w Erzurum, Brotterode, Planicy i Iron Mountain po sześciu skoczków. Za dobre wyniki z dodatkowych miejsc w kolejnych zawodach Pucharu Kontynentalnego będą mogli skorzystać Niemcy (Moritz Baer), Austriacy (Thomas Lackner) i Finowie (Eetu Nousiainen).

Limity na VI period Pucharu Kontynentalnego 2016/2017
(Erzurum, Brotterode, Planica, Iron Mountain)
Kraj Limit
Austria 7
Niemcy 7
Norwegia 6
Słowenia 6
Finlandia 4
Polska 4
Pozostałe kraje 3

  • Źródło: Fis-ski.com
  • FOTO: fis-ski.com