Hinzenbach gotowe na Puchar Świata Kobiet

0
667

Już w ten weekend karuzela Pucharu Świata Kobiet przeniesie się do austriackiej miejscowości Hinzenbach. Gmina ta położona jest w Górnej Austrii, 200 km na zachód od Wiednia. Pierwsze skoki w tym miejscu zostały oddane w latach 30. XX wieku.

Skocznia w Hinzenbach, której rozmiar wynosi 94 m została otwarta w 2010 roku. Od 2011 roku gości Letnie Grand Prix mężczyzn późnym wrześniem lub w październiku. Puchar Świata Kobiet w Hinzenbach odbył się po raz pierwszy w sezonie 2011/2012. W najbliższy weekend odbędzie się już piąta edycja tej imprezy. Poprzednio najlepiej radziły sobie tutaj Sara Takanashi (cztery zwycięstwa) i Daniela Iraschko – Stolz (trzy triumfy). W 2015 roku swoje drugie, i jak na razie ostatnie zwycięstwo zdobyła tutaj Carina Vogt.

Przygotowania do imprezy wciąż trwają, wygląda na to, iż wszystko zakończone będzie na czas. Duże opady śniegu w Górnej Austrii bardzo pomogły organizatorom. Oprócz zmagań z cyklu Pucharu Świata lokalny klub UVB Hinzenbach przygotował bogaty program towarzyszący dla kibiców.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: fis-ski.com