Powrót do przeszłości, czyli rywalizacja 1 lutego w Pucharze Świata!

0
626

Najlepszych skoczków świata w  PŚ będziemy oglądać 4 lutego w Oberstdorfie. 1 lutego odbyło się jednak w przeszłości 5 konkursów. 

Korzystając z przerwy w rywalizacji najlepszych skoczków świata w Pucharze Świata można w ramach ciekawostki zobaczyć co działo się tego dnia w przeszłości na światowych skoczniach.

1 lutego 1995 roku w Kuopio na skoczni K90 konkurs wygrał reprezentant gospodarzy Toni Nieminen. Drugie miejsce zajął Reinhard Schwarzenberger, a trzecie Jens Weissflog. Fin klasyfikację generalną Pucharu Świata zakończył na 11 pozycji, Austriak zajął 14 miejsce, a Niemiec na 6. Kryształową Kulę wywalczył Andreas Goldberger.

1 lutego 1997 roku w Willingen wygrał Martin Höllwarth, drugie miejsce zajął Dieter Thoma, a trzecie Primoz Peterka. Kryształową Kulę zdobył Słoweniec, Niemiec uplasował się w klasyfikacji generalnej na 2 pozycji, a Austriak na 17.

1 lutego 2003 roku w Tauplitz na skoczni w Kulm w dniu swoich urodzin wygrał Florian Liegl, podium uzupełnili Sven Hannavald i Adam Małysz. Kryształową Kulę wywalczył reprezentant Polski, Niemiec zajął 2 miejsce, a Austriak 5.

1 lutego 2014 roku w Willingen zwycięstwo odniósł Kamil Stoch. Na drugim miejscu podium uplasował się Severin Freund, a na trzecim Jernej Damian. Reprezentant Polski wywalczył ostatecznie Kryształową Kulę wyprzedzając o 108 punktów Petera Prevca. Severin Freund uplasował się w klasyfikacji generalnej na 3 pozycji, a Słoweniec na 13.

1 lutego 2015 roku konkurs w Willingen wygrał Severin Freund. Podium uzupełnili Rune Velta i Roman Koudelka. Kryształową Kulę zdobył Niemiec, który zgromadził taką samą liczbę punktów co Peter Prevc, ale wygrał 6 konkursów więcej. Czech w klasyfikacji generalnej uplasował się na 7 pozycji, a Norweg na 8.


  • Źródło: Własne
  • Foto: GETTY IMAGES