Uniwersjada w Ałmatach: Japończycy wygrali mikst, Biało – czerwoni na piątym miejscu!

0
533

Haruka Iwasa i Naoki Nakamura wygrali konkurs drużyn mieszanych na Uniwersjadzie w Ałmatach. Srebrny medal zdobyli Czesi, a brązowy drugi zespół z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Po pierwszej serii na czele mieliśmy dwa japońskie zespoły.  Yuka Kobayashi (91 m) i Max Koga (98 m) tracili 6,9 punktu do Haruka Iwasy (88,5 m) i Naoki Nakamury (100 m). Na trzeciej pozycji znajdowali się Czesi Marta Krepelkova (85 m) i Cestmir Kozisek (100,5 m). Reprezentacja Polski w składzie Dominik Kastelik (101 m) i Magdalena Pałasz (78,5 m) zajmowali czwarte miejsce.

W drugiej serii Haruka Iwasa i Naoki Nakamura powiększyli przewagę nad rywalami. Na drugie miejsce awansowali Czesi. Nasi południowi sąsiedzi stracili do zwycięzców 10,2 punktu. Cestmir Kozisek indywidualnie okazał się najlepszym zawodnikiem. Na trzecią lokatę spadł drugi zespół z Kraju Kwitnącej Wiśni. Japończycy stracili do drużyny z Europy 4,3 punktu. Reprezentacja Polski zakończyła rywalizację na piątek pozycji. Z dobrej strony pokazał się dzisiaj Dominik Kastelik, który indywidualnie zajął trzecie miejsce.


  • Źródło: Własne