Carina Vogt

0
376
fot. Kinga Stanaszek

Dzisiaj 26 urodziny obchodzi Carina Vogt. Niemka jest na razie pierwszą i jedyną mistrzynią olimpijską w skokach narciarskich.

Carina Vogt urodziła się w Schwäbisch Gmünd, na co dzień trenuje w klubie Ski-Club Degenfeld. W Pucharze Świata zadebiutowała 7 stycznia 2012 w Hinterzarten, gdzie uplasowała się na 35 pozycji. Pierwsze punkty zdobyła kolejnego dnia w tej samej miejscowości. Niemka zakończyła rywalizację na 30 pozycji.

W 2012 roku na Mistrzostwach Świata Juniorów w Erzurum wywalczyła srebro w konkursie indywidualnym i brąz w drużynówce. Pierwszy raz na podium konkursu Pucharu Świata, Carina Vogt stanęła 9 lutego 2013 w Zaō, gdzie uplasowała się na 3. miejscu. 18 stycznia 2015 w tej samej japońskiej miejscowości odniosła pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata.

Carina Vogt jest pierwszą i jedyną mistrzynią olimpijską w skokach narciarskich. Niemka wygrała rywalizację w Sochi na normalnej skoczni. Carina Vogt rok później wywalczyła dwa złote medale na Mistrzostwach Świata, wygrała konkurs indywidualny, a także wspólnie z koleżanką i kolegami z reprezentacji była najlepsza w konkursie drużyn mieszanych. Dwa lata później powtórzyła wynik i również zdobyła złoty medal w konkursie drużyn mieszanych i rywalizacji drużynowej. W 2013 roku w Val Di Fiemme indywidualnie była piąta, a w drużynie zdobyła brąz.

Obecny sezon jest siódmym w karierze reprezentantki Niemiec. Najbardziej udane były dla niej sezony 2013/2014 i 2014/2015, gdzie zajęła kolejno 2 i 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Carina Vogt do tej pory wygrała dwa konkursy Pucharu Świata, na podium stała 18 razy


  • Źródło: Własne
  • Foto: Kinga Stanaszek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here