Powrót do przeszłości, czyli rywalizacja 5 lutego w Pucharze Świata!

0
793

Najlepsi skoczkowie świata dzisiaj rywalizowali w Oberstdorfie. Konkurs wygrał Stefan Kraft, drugi był Andreas Wellinger, a trzeci Jurij Tepes. Warto jednak pamiętać, że w przeszłości 5 lutego wygrał między innymi Kamil Stoch.

5 lutego 1995 roku w Falun zwycięstwo odniósł Espen Bredesen. Na drugim miejscu rywalizację ukończył Jani Soininen, a na trzecim ex-equo Naoto Ito i Kazuyoshi Funaki. Ostatecznie Kryształową Kulę wywalczył Andreas Goldberger, Funaki zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Soininen uplasował się na siódmej pozycji, Bredesen na piętnastej, a Ito na dziewiętnastej.

5 lutego 2000 roku konkurs w Willingen wygrał Andreas Widhölzl, na drugim stopniu podium uplasował się Janne Ahonen, a na trzecim Martin Schmitt. Kryształową Kulę wywalczył ostatecznie Niemiec, Austriak uplasował się na drugiej pozycji, a Fin na trzeciej.

5 lutego 2005 roku w Sapporo rywalizację wygrał  Kazuyoshi Funaki, drugie miejsce zajął Thomas Morgenstern, a trzecie  Roar Ljøkelsøy. Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wywalczył Janne Ahonen, Austriak uplasował się na 7 pozycji, Norweg na drugiej, a Japończyk został sklasyfikowany na 30 lokacie.

5 lutego 2006 roku w Willingen konkurs drużynowy wygrali Finowie w składzie Tami Kiuru, Janne Happonen, Matti Hautamäki, Janne Ahonen, na drugim stopniu podium uplasowali się Austriacy (Andreas Kofler, Andreas Widhölzl, Martin Koch, Thomas Morgenstern), a na trzecim Norwegowie (Bjørn Einar Romøren, Lars Bystøl, Sigurd Pettersen, Roar Ljøkelsøy)

5 lutego 2011 roku w Oberstdorfie konkurs lotów narciarskich wygrał Martin Koch, drugie miejsce zajął Tom Hilde, a trzecie Gregor Schlierenzauer. Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zdobył Thomas Morgenstern. Koch uplasował się na szóstym miejscu, Hilde na piątym, a Schlieri na dziewiątym.

5 lutego 2012 roku w Predazzo zwycięstwo odniósł Kamil Stoch, na drugiej pozycji uplasował się Gregor Schlierenzauer, a na trzecim Anders Bardal. Polak ostatecznie zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Norweg wywalczył Kryształową Kulę, a Austriak zajął 2 miejsce.


  • Źródło: Własne