PŚ w Sapporo: Czas na Azjatycką część Pucharu Świata (program zawodów)

0
652

Po zmaganiach w Europie, najlepsi skoczkowie świata obrali kurs na Azję, a dokładnie na Sapporo i PyeongChang. Najpierw zawody odbędą się w Japonii, gdzie już jutro rano odbędą się treningi i kwalifikacje.

W tym roku wizytę w Sapporo potwierdzili niemal wszyscy czołowi zawodnicy. Zapowiadają nam się więc emocjonujące zawody.

Organizatorzy zapowiadają, że tegoroczna rywalizacja przebiegnie na nieco powiększonej Okurayamie. Co prawda sama skocznia nie przechodziła modernizacji, ale Japończycy skorzystali z dobrodziejstw śniegu i skocznia zyskała nowy profil – K123, HS 137.

Faworytami Japońskich konkursów będą z pewnością Stefan Kraft i Andreas Wellinger, którzy prezentują świetną formę. Na drodze może im stanąć lider Pucharu Świata – Kamil Stoch, który również jest w formie, a na Okurayamie w przeszłości stawał 3 razy na podium (2x drugi, 1x trzeci). O podium z pewnością powalczą Daniel Andre Tande oraz Domen Prevc. Miejmy nadzieję, że do walki o „pudło” włączą się również Maciej Kot i Piotr Żyła.

W Sapporo zgodnie z tradycją odbędą się 2 konkursy indywidualne – jeden wieczorny, drugi dzienny. Oczywiście, ze względu na inne strefy czasowe, konkursy będzie można obejrzeć w sobotę rano oraz nocą z soboty na niedzielę. Ten drugi konkurs obejrzą zapewne tylko najwierniejsi i najwytrwalsi kibice skoków narciarskich.

Niestety, prognozy dla Sapporo nie są zbyt korzystne. Jutro wiatr ma osiągać prędkości do 3-4 m/s, w sobotę do 5 m/s, a w niedzielę do nawet 6-7 m/s. Opady nie są zapowiadane. Miejmy nadzieję, że prognozy ulegną zmianie i konkursy przebiegną bez większych przeszkód.

Transmisję z piątkowych kwalifikacji przeprowadzi stacja Eurosport 1, zaś z pierwszego konkursu TVP 1 oraz Eurosport 1, a z drugiego tylko TVP 1.

Program zawodów PŚ w Sapporo (godziny według czasu Polskiego):

Piątek 10.02.2017

2:00 – odprawa techniczna

6:30 – trening

8:30 – kwalifikacje

Sobota 11.02.2017

7:30 – seria próbna

8:30 – konkurs indywidualny

Niedziela 12.02.2017

1:00 – kwalifikacje

2:00 – konkurs indywidualny


  • Źródło: Własne
  • FOTO: teikan.chuo-bus.co.jp