Powrót do przeszłości, czyli rywalizacja 10 lutego w Pucharze Świata!

0
623

Dzisiaj odbyły się kwalifikacje do jutrzejszego konkursu Pucharu Świata w Sapporo, ale warto wiedzieć, że w przeszłości 10 lutego odbyły się cztery konkursy. 

10 lutego 1980 roku rywalizację w  Saint-Nizier wygrał Tom Christiansen, drugie miejsce zajął Alois Lipburger, a trzecie Tom Levorstad. Puchar Świata zdobył Hubert Neuper. Tom Christiansen uplasował się na dwudziestej siódmej pozycji w klasyfikacji generalnej, Alois Lipburger na siedemnastej, a Tom Levorstad na dwunastej.

10 lutego 1985 roku w Sapporo wygrał reprezentant gospodarzy –  Masahiro Akimoto. Na drugim miejscu rywalizację ukończył Matti Nykänen, a na trzecim Tuomo Ylipulli. Matti Nykänen ostatecznie wygrał Puchar Świata, Japończyk zajął ósme miejsce w klasyfikacji generalnej, a drugi z Finów uplasował się na dwudziestej trzeciej lokacie.

10 lutego 1996 roku w Tauplitz konkurs lotów wygrał Janne Ahonen, na drugiej pozycji uplasował się Andreas Goldberger, a na trzeciej  Ari-Pekka Nikkola. Puchar Świata ostatecznie wygrał Goldi,  Ari-Pekka Nikkola zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, a Janne Ahonen na trzeciej.

10 lutego 2007 roku w Willingen zwycięstwo odniósł Anders Jacobsen, drugie miejsce zajął Michael Uhrmann, a trzecie Jernej Damjan. Puchar Świata ostatecznie wygrał Adam Małysz, Norweg ostatecznie zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, Niemiec uplasował się na dziesiątej pozycji, a Słoweniec na dwudziestej trzeciej.


  • Źródło: Własne
  • fot. Jagoda Przybyła