Rywalizacja w Sapporo w ostatnich latach!

0
674

Już jutro odbędzie się kolejny konkurs Pucharu Świata w Sapporo. Zobaczmy jak wyglądała rywalizacja na japońskiej skoczni w ostatnich latach.

W sezonie 2010/2011 w pierwszym konkursie zwycięstwo odniósł Severin Freund, drugie miejsce zajął Thomas Morgenstern, a trzecie Adam Małysz, następnego dnia najlepszy okazał się Andreas Kofler, Freund uplasował się na drugiej pozycji, a Morgi na trzeciej.

W kolejnym sezonie dwa konkursy w Sapooro wygrał Daiki Ito. W pierwszym dniu drugie miejsce zajął Andres Bardal, a trzecie Kamil Stoch, a następnego dnia Stoch był drugi, a na najniższym stopniu podium uplasował się Andreas Kofler.

W sezonie 2012/2013 obydwa konkursy wygrał Jan Matura. W pierwszym dniu na kolejnych pozycjach uplasowali się Tom Hilde i Robert Kranjec, a w kolejnym Słoweniec przed Andreasem Wankiem.

W następnym sezonie pierwszego dnia w Sapporo wygrał Peter Prevc przed Jernejem Damianem i Noriakim Kasai, a kolejnego dnia Słoweńcy zamienili się miejscami, a podium uzupełnił ich rodak Robert Kranjec.

W sezonie 2014/2015 pierwszy konkurs wygrał Peter Prevc przed Stefanem Kraftem i Romanem Koudelką, a kolejnego dnia najlepszy okazał się Czech. Podium uzupełnili Kamil Stoch i Peter Prevc.

W sezonie 2015/2016 zwycięstwo w pierwszym konkursie w Sapporo odniósł Peter Prevc, drugie miejsce zajął Domen Prevc, a trzecie Robert Kranjec, natomiast kolejnego dnia wygrał Anders Fannemel przed Johannem Andre Forfangiem i Noriakim Kasai.


  • Źródło: Własne
  • Foto: www.skisprungschanzen.com