Powrót do przeszłości, czyli rywalizacja 14 lutego w Pucharze Świata!

0
645

Dzisiaj odbyły się kwalifikacje do jutrzejszego konkursu Pucharu Świata w PyongChang, ale warto wiedzieć, że w przeszłości 14 lutego odbyło się pięć konkursów.

14 lutego 1981 roku w Sapporo wygrał Armin Kogler, drugie miejsce zajął Ole Bremseth, a podium uzupełnił Hubert Neuper. Puchar Świata wygrał Armin Kogler, Hubert Neuper uplasował się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a Ole Bremseth na 12.

14 lutego 2004 roku w Willingen najlepszy okazał się Janne Ahonen, drugi miejsce zajął Georg Späth, a trzecie  Roar Ljøkelsøy. Kryształową Kulę zdobył Janne Ahonen, Norweg uplasował się na 2 miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a Niemiec na 9.

14 lutego 2009 roku konkurs w Oberstdorfie wygrał Harri Olli, drugie miejsce zajął  Anders Jacobsen, a trzecie Johan Remen Evensen. Kryształową Kulę za zwycięstwo w Pucharze Świata zdobył Gregor Schlierenzauer. Anders Jacobsen uplasował się na 8 miejscu w klasyfikacji generalnej, a Johan Remen Evensen na 20.

14 lutego 2015 roku w Vikersund zwycięstwo odniósł Peter Prevc, drugie miejsce zajął Anders Fannemel, a trzecie Noriaki Kasai. Kryształową Kulę ostatecznie wywalczył Severin Freund, Słoweniec zajął 2 lokatę, Norweg uplasował się na 4 miejscu w klasyfikacji generalnej, a Japończyk na 5.

14 lutego 2016 roku w Vikersund również wygrał Peter Prevc, na drugim miejscu rywalizację zakończył  Stefan Kraft, a na trzecim Andreas Stjernen. Kryształową Kulę zdobył Słoweniec, Stefan Kraft uplasował się na 6 miejscu w klasyfikacji generalnej, a Andreas Stjernen na 12.


  • Źródło: Własne
  • Foto: fis-ski.com