LOTOS Cup 2017: Pierwszy dzień III edycji za nami

0
fot. Wiktoria Wnętkowska

Dzisiaj w Szczyrku została rozpoczęta III edycja tegorocznego Narodowego Programu rozwoju skoków narciarskich i kombinacji norweskiej LOTOS Cup – „Szukamy następców mistrza”. Większość kategorii wiekowych zdominowali zawodnicy z Czech.

Senior

Na starcie zmagań w kategorii senior stanęło jedenastu zawodników. Na podium znaleźli się Przemysław Kantyka (95,5 m i 90 m; 234 pkt), Stanisław Biela (95,5 m i 96 m; 226 pkt) oraz Krzysztof Miętus (95 m i 95 m; 223,5 pkt).

Dalsze lokaty zajęli: Andrzej Stękała (90,5 m i 98,5 m; 222 pkt), Krzysztof Biegun (92,5 m i 95,5 m; 218,5 pkt), Krzysztof Leja (94 m i 90,5 m; 212,5 pkt), Artur Kukuła (95 m i 89,5 m; 211,5 pkt), Andriy Klymchuk (85 m i 90,5 m; 190,5 pkt), Vitaliy Kalinichenko (85 m i 87,5 m; 185 pkt), David Jirotka (83,5 m i 84 m; 173,5 pkt) oraz Kamil Gałysa (73,5 m i 67 m; 109 pkt).

Pełne wyniki konkursu

Junior A

Na podium w kategorii Junior A na podium stanęli tylko zagraniczni skoczkowie. Triumfował reprezentant Czech – Frantisek Holik (94 m i 92,5 m; 217 pkt) przed swoim kolegą z drużyny Damianem Lasotą (93,5 m i 89,5 m; 208 pkt) i Ukraińcem Stepanem Pasichnykiem (85,5 m i 90,5 m; 192,5 pkt).

Kolejne lokaty w czołowej dziesiątce zajęli: Dawid Krupa (87 m i 88,5 m; 190,5 pkt), Łukasz Bukowski (85 m i 91 m; 189 pkt), Jakub Jurosz (85m i 86 m; 180,5 pkt), Filip Cerny (80 m i 84,5 m; 164 pkt), Mateusz Staszel (80,5 m i 83 m; 162 pkt), Jakub Dohnal (91 m i 73 m; 154,5 pkt) oraz Mateusz Dyrcz (80,5 m i 83 m; 96 pkt).

Pełne wyniki konkursu

Junior B

Wśród Juniorów B najlepszy był Tomasz Pilch (101 m i 98,5 m; 243,5 pkt). Podium uzupełnili Bartosz Czyż (94 m i 102 m; 237 pkt) i Dawid Jarząbek (93,5 m i 95,5 m; 222,5 pkt).

W czołowej dziesiątce uplasowali się też: Damian Skupień (91,5 m i 92 m; 208,5 pkt), Piotr Kudzia (85,5 m i 88 m; 187,5 pkt), Andrii Vaskul (83 m i 87 m; 175,5 pkt), Jakub Chowaniec (81 m i 88 m; 172 pkt), Mateusz Rajda (81 m i 84 m; 168,5 pkt), Sebastian Kellerman (81 m i 81,5 m; 157,5 pkt) oraz Jarosław Krzak (77 m i 80,5 m; 150 pkt).

Pełne wyniki konkursu

Junior C

W kategorii Junior C triumfował Karol Niemczyk (69,5 m i 70,5 m; 225 pkt) przed Adamem Niżnikiem (69 m i 70 m; 221,6 pkt) i Kacprem Juroszkiem (70 m i 70 m; 221 pkt).

W pierwszej dziesiątce sklasyfikowani zostali również: Patryk Hutyra (67 m i 69,5 m; 216,3 pkt), Mateusz Gruszka (68,5 m i 67,5 m; 214,7 pkt), Maciej Zborowski (68,5 m i 67,5 m; 213,2 pkt), Mateusz Małyjurek (67 m i 69,5 m; 211,3 pkt), Szymon Jojko (67,5 m i 66,5 m; 208,8 pkt), Kacper Stosel (66,5 m i 67 m; 208,7 pkt) oraz Mateusz Jarosz (68,5 m i 64,5 m; 204,1 pkt).

Pełne wyniki konkursu

Junior D

Wśród Juniorów D najlepszy był Petr Vaverka (64,5 m i 68 m; 205,5 pkt). Na podium stanęli także Michał Martynek (64,5 m i 64 m; 190,2 pkt) i Jan Rzadkosz (61,5 m i 60,5 m; 175,9 pkt).

Dalsze czołowe lokaty zajęli: Szymon Zapotoczny (58,5 m i 62,5 m; 172,2 pkt), Maciej Dawidek (61,5 m i 57 m; 167,2 pkt), Miłosz Krzempek (60 m i 57,5 m; 166 pkt), Stanisław Majerczyk (58,5 m i 58,5 m; 163,4 pkt), Robert Ryś (58,5 m i 54,5 m; 152,1 pkt), Jan Bukowski (54 m i 54 m; 142,1 pkt) oraz Bartłomiej Kuchta (56,5 m i 53 m; 141,9 pkt).

Pełne wyniki konkursu

Junior E

W kategorii Junior E zwyciężył Czech Daniel Skarka (41,5 m i 43,5 m; 240,5 pkt) przed Kacprem Jarząbkiem (41,5 m i 41 m; 233,5 pkt) i Wiktorem Szozdą (40,5 m i 39,5 m; 219 pkt).

Pierwszą dziesiątkę uzupełnili: Antoni Orawski (40 m i 40,5 m; 218,1 pkt), Tymoteusz Cienciała (39,5 m i 40 m; 216,9 pkt), Filip Krenek (40 m i 38,5 m; 215,2 pkt), Mikołaj Serwatowicz (39,5 m i 38,5 m; 212,6 pkt), Rafał Rafacz (38,5 m i 38,5 m; 209,9 pkt) ex aequo z Tymoteuszem Amilkiewiczem (38,5 m i 38,5 m; 209,9 pkt) oraz Klemens Staszel (38 m i 37 m; 199 pkt).

Pełne wyniki konkursu

Juniorki

Na podium konkursu Juniorek stanęły kolejno: Kinga Rajda (68 m i 72,5 m; 222,1 pkt), Joanna Kil (68,5 m i 70 m; 211,3 pkt) i Kamila Karpiel (65 m i 72 m; 209,9 pkt).

W czołowej dziesiątce uplasowały się też: Magdalena Pałasz (65,5 m i 67,5 m; 203,1 pkt), Anna Twardosz (64 m i 66 m; 196,5 pkt), Joanna Szwab (61,5 m i 63,5 m; 183,5 pkt), Paulina Cieślar (56,5 m i 60 m; 162,3 pkt), Sarlote Skele (56 m i 58 m; 154,3 pkt), Sabina Król (46 m i 50 m; 108,7 pkt) oraz Katarzyna Harsche (46,5 m i 48 m; 104,9 pkt).

Pełne wyniki konkursu

Młodziczki

W kategorii Młodziczek dwa pierwsze miejsca zajęły zawodniczki z zagranicy – Czeszka Klara Ulrichova (39 m i 40,5 m; 217,9 pkt) i Łotyszka Alise Krasilscikova (35 m i 40 m; 199,5 pkt). Najlepszą z Polek była Natalia Kobiela (36 m i 35 m; 182,2 pkt).

Dalsze lokaty zajęły: Sara Tajner (34,5 m i 34,5 m; 178,3 pkt), Wiktoria Kiersnowska (34 m i 34 m; 168,1 pkt), Wiktoria Przybyła (32 m i 32 m; 157,8 pkt), Tamara Mesikova (29,5 m i 29 m; 134,7 pkt), Zuzanna Rapacz (25 m i 23,5 m; 100,2 pkt) oraz Paulina Czepczor (26 m i 26,5 m; 89 pkt).

Pełne wyniki konkursu


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku