Rywalizacja na MŚ w Lahti!

0
737

Mistrzostwa Świata będą odbywały się w Lahti po raz 7. Zobaczmy jak wyglądała rywalizacja w tej fińskiej miejscowości w sześciu ostatnich edycjach. 

Na drugich Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym w 1926 roku rywalizację w skokach narciarskich zdominowali Norwegowie. Złoty medal zdobył Jacob Tullin Thams, srebrny Otto Aasen, a brązowy Georg Østerholt.

Na Mistrzostwach Świata w 1938 roku złoto wywalczył  Asbjørn Ruud, srebrny medal zdobył Stanisław Marusarz, a brązowy  Hilmar Myhra.

Na Mistrzostwach Świata w 1958 roku odbył się tylko jeden konkurs indywidualny. Złoty medal zdobył Juhani Kärkinen, srebro wywalczył Ensio Hyytiä, a brąz Helmut Recknagel.

Na Mistrzostwach Świata w 1978 roku rywalizację na normalnej skoczni wygrał Matthias Buse, drugie miejsce zajął  Henry Glaß, a trzecie Aleksiej Borowitin. Na dużej skoczni złoty medal wywalczył  Tapio Räisänen, srebro zdobył Alois Lipburger, a brąz Falko Weißpflog. Konkurs drużynowy wygrała Niemiecka Republika Demokratyczna (NRD), na drugiej pozycji uplasowali się Finowie, a na trzeciej Norwegowie.

Na mistrzostwach Świata w 1989 roku na normalnej skoczni wygrał Jens Weißflog, na drugiej pozycji uplasował się Ari-Pekka Nikkola, a na trzeciej  Heinz Kuttin. Na większym obiekcie najlepszy był Jari Puikkonen, srebrny medal wywalczył Jens Weißflog, a brązowy Matti Nykänen. W konkursie drużynowym zwycięstwo odnieśli Finowie przed Norwegami i Czechosłowakami.

Na Mistrzostwach Świata w 2001 roku na normalnej skoczni najlepszy był Adam Małysz, drugie miejsce zajął Martin Schmitt, a trzecie Martin Höllwarth. Na dużym obiekcie rywalizację wygrał Schmitt przed Małyszem i Janne Ahonenem. Zwycięstwo w konkursie drużynowym na dużej skoczni odnieśli Niemcy, drugie miejsce zajęli Finowie, a trzecie Austriacy. W drużynówce na normalnej skoczni najlepsi byli Austriacy. Srebrne medale wywalczyli Finowie, a brązowe Niemcy.


  • Źródło: Własne