MŚ w Lahti: Czy Polacy potwierdzą wysoką formę i zdominują konkurs? (lista startowa)

0
809

Już dziś odbędzie się pierwszy taki konkurs od dwóch lat. Najlepsi skoczkowie świata powalczą o Mistrzostwo na skoczni normalnej (HS 100).

Na liście startowej pierwszej serii znajduje się 50 zawodników. W konkursie oceniać będzie 5 sędziów z Japonii, Polski, Słowenii, USA,

W gronie głównych faworytów dzisiejszego konkursu znajdują się Polacy, którzy przedwczoraj i wczoraj dominowali na skoczni. Dawid Kubacki wygrał kwalifikacje, Kamil Stoch pobił rekord skoczni, a Maciej Kot zadziwiał powtarzalnością. Jak będzie dziś? Z pewnością o drugi w karierze tytuł Mistrza Świata powalczy Kamil Stoch, zaś Maciej Kot będzie chciał zdobyć swój pierwszy w karierze medal. Również Piotr Żyła i Dawid Kubacki mogą pokusić się o bardzo dobre wyniki.

Do walki o czołowe lokaty aspiruje jednak jeszcze wielu innych zawodników. O złoto powalczy Stefan Kraft wraz z Andreasem Wellingerem, którzy w ostatnich tygodniach są w wysokiej dyspozycji. Na pewno nie bez szans są Markus Eisenbichler, który pokazał, że na tej skoczni radzi sobie bardzo dobrze oraz Daniel Andre Tande. Ze skoku na skok coraz lepiej radzi sobie Peter Prevc i on również w dniu dzisiejszym może być groźny. O czołówkę powalczą zapewne również Michael Hayboeck czy Manuel Fettner.

Na liście startowej pierwszej serii znajduje się 50 zawodników. Zawodników oceniać będzie 5 sędziów z : Japonii, Polski, Słowenii, USA i Finlandii.

Przed nami więc bardzo emocjonujący konkurs, który wyłoni Mistrza Świata. Miejmy nadzieję, że główne skrzypce, podobnie jak w dwóch poprzednich dniach, będą grali Polacy.

Kciuki trzeba trzymać nie tylko za biało – czerwonych, ale również za pogodę, bowiem meteorolodzy w czasie rozgrywania konkursu przewidują porywy wiatru dochodzące do 5-6 m/s. Miejmy nadzieję, że na skoczni podmuchy nie będą tak bardzo odczuwane i wiatr nie będzie kręcił.

O godzinie 15:30 rozpocznie się seria próbna, zaś godzinę później pierwsza seria walki o Mistrzostwo Świata. Transmisję z zawodów przeprowadzą stacje TVP 1 oraz Eurosport 1.

Lista startowa konkursu mężczyzn na MŚ w Lahti:

Przechwytywanie


  • Źródło: Własne
  • FOTO: berkutschi.com