Walter Hofer

0
686

Dokładnie 62 lata temu w Seeboden am Millstätter See urodził się Walter Hofer. Od 1992 roku pełni funkcję dyrektora Pucharu Świata. 

Walter Hofer studiował nauki sportowe, jest doktorem Uniwersytetu Salzburskiego. Karierę w skokach narciarskich rozpoczął na stanowisku fizjoterapeuty w reprezentacji Austrii i Niemiec

Od 1992 roku, z ramieniavpełni funkcję dyrektora Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na początku kariery koordynował współpracę federacji z organizatorami zawodów, a następnie został dyrektorem Pucharu Świata

Do zmian, które nastąpiły za czasu dyrektury Hofera należą między innymi: wprowadzenie serii kwalifikacyjnej, której zadaniem miało być skrócenie czasu trwania zawodów, zmiana sposobu przeprowadzania transmisji telewizyjnych, rozwój skoków narciarskich w krajach, w których nie mają one długiej tradycji, a także wprowadzenie systemu kompensacji punktowej za zmienioną platformę startową i warunki wietrzne.

W czerwcu 2008 roku, podczas kongresu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej w Kapsztadzie, Austriak został wybrany również dyrektorem Pucharu Świata w kombinacji norweskiej.


  • Źródło: Własne