MŚ w Lahti: Już dziś kwalifikacje na dużej skoczni (lista startowa)

0
361

Już dziś najlepsi skoczkowie świata staną do rywalizacji w kwalifikacjach do drugiego konkursu indywidualnego na MŚ. Tym razem areną zmagań będzie duża skocznia (HS 130).

W kwalifikacjach wystartuje ta sama czwórka, co w przypadku konkursu na normalnym obiekcie, czyli Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Maciej Kot i Piotr Żyła.

Poniedziałkowe i wtorkowe treningi pokazały, że bardzo dobrze skaczą nie tylko Polacy ale również Norwegowie, którzy wydaje się, wracają do formy.

W kwalifikacjach wystartuje 62 zawodników z 21 państw. Z racji absencji Domena Prevca, awans do konkursu ma zapewniony Piotr Żyła, a więc o kwalifikację z biało-czerwonych będzie walczył tylko Dawid Kubacki (nr. 48).

Start kwalifikacji przewidziano na godzinę 17:00. Półtorej godziny wcześniej rozpocznie się seria próbna.

Lista startowa kwalifikacji do MŚ w Lahti:

1 SARKISIANI Artur GEO
2 KALINICZENKO Witalij UKR
3 LARSON Casey USA
4 KRATOW Ilja KAZ
5 AIGRO Artti EST
6 INSAM Alex ITA
7 KARPIENKO Nikołaj KAZ
8 NOMME Martti EST
9 MAURER Joshua CAN
10 NOGIN Roman KAZ
11 SCHULER Andreas SUI
12 ZOGRAFSKI Władimir BUL
13 PEIER Killian SUI
14 NEZHBORTS Kristaps LAT
15 AALTO Antti FIN
16 RHOADS William USA
17 IPCIOGLU Fatih Arda TUR
18 KOROLEW Aleksiej KAZ
19 NURMSALU Kaarel EST
20 GLASDER Michael USA
21 BRESADOLA Davide ITA
22 DESCHWANDEN Gregor SUI
23 SAKUYAMA Kento JPN
24 WASILJEW Dmitrij RUS
25 LARINTO Ville FIN
26 ROMASZOW Aleksiej RUS
27 VANCURA Tomas CZE
28 POLASEK Viktor CZE
29 AHONEN Janne FIN
30 MAEAETTAE Jarkko FIN
31 COLLOREDO Sebastian ITA
32 BICKNER Kevin USA
33 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN
34 FORFANG Johann Andre NOR
35 KORNIŁOW Denis RUS
36 JANDA Jakub CZE
37 SCHIFFNER Markus AUT
38 AMMANN Simon SUI
39 LANISEK Anze SLO
40 DAMJAN Jernej SLO
41 TAKEUCHI Taku JPN
42 FANNEMEL Anders NOR
43 KOUDELKA Roman CZE
44 KASAI Noriaki JPN
45 ITO Daiki JPN
46 TEPES Jurij SLO
47 LEYHE Stephan GER
48 KUBACKI Dawid POL
49 KLIMOW Jewgienij RUS
50 DESCOMBES SEVOIE Vincent FRA
51 STJERNEN Andreas NOR
52 FREITAG Richard GER
53 ŻYŁA Piotr POL PQ
54 PREVC Peter SLO PQ
55 EISENBICHLER Markus GER PQ
56 FETTNER Manuel AUT PQ
57 HAYBOECK Michael AUT PQ
58 WELLINGER Andreas GER PQ
59 KOT Maciej POL PQ
60 TANDE Daniel Andre NOR PQ
61 KRAFT Stefan AUT PQ
62 STOCH Kamil POL PQ

  • Źródło: Własne
  • FOTO: berkutschi.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here