Dmitrij Wasiljew: „Następnej zimy chcę zdobyć medal na igrzyskach olimpijskich”

0
648

Dmitrij Wasiliew z zakończonych Mistrzostwach Świata w Lahti na dużej skoczni zajął 24 pozycję, a na normalnej 30. W konkursie drużynowym Rosjanie uplasowali się na 9 lokacie. Doświadczony 37 – letni skoczek nie myśli jednak o zakończeniu kariery.

Rosjanin w obecnym sezonie Pucharu Świata tylko raz zdobył punkty. Dmitrij Wasiliew ma jednak ambitne plany na kolejny sezon. Celem doświadczonego skoczka jest medal na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang.

– „Sezon jeszcze się nie skończył, moja forma rośnie, wierzę, że w przyszłym sezonie będzie lepsza. Dużo przeszedłem jeżeli chodzi o kontuzje i cieszę się, że mimo to w końcu powoli zbliżam się do czołówki. W obu konkursach indywidualnych w Lahti byłem w trzydziestce, jednak muszę przyznać, że celem była czołowa piętnastka. Następnej zimy chcę zdobyć medal na igrzyskach olimpijskich. Uważam, że to całkiem realny plan. Po olimpiadzie zakończę karierę, medal igrzysk byłby jej pięknym zwieńczeniem”

Dmitrij Wasiliew tak jak inny weteran – Janne Ahonen zwrócił uwagę na kontrowersje w kombinezonach niektórych reprezentacji.

„Oczywistą sprawą jest to, że sprzęt ma ogromny wpływ na końcowy wynik. Im niższy krok, tym szansa na lepszy skok. Różnica może wynieść nawet 10-15 metrów. Niektórzy Norwegowie mają krok prawie na wysokości kolan. Regulamin cały czas zawiera luki, które są przez niektórych wykorzystywane. Nasze kombinezony technologicznie odstają od innych. Ja osobiście zwróciłem się do Czechów z prośba o uszycie nowego kombinezonu i będę chciał w nim wystartować już podczas Pucharu Świata w Oslo” – powiedział Dmitrij Wasiliew


  • Źródło: tass.ru
  • Foto: Skijumping.pl