Raw Air w Oslo: Czas na konkurs indywidualny – Piotrek i Kamil wśród faworytów

0
339

Już  jutro odbędzie się konkurs indywidualny na skoczni w Oslo, w którym rywalizować będzie piędziesięciu zawodników. W gronie faworytów do wygrania dzisiejszego konkursu wymieniani są między innymi: Andreas Wellinger, Stefan Kraft, Peter Prevc, Daniel Andre Tande,  Kamil Stoch,oraz Piotr Żyła.

Na liście startowej niedzielnego konkursu znalazło się pięciu Polaków: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jan Ziobro i Maciej Kot.

Piotr Żyła i Kamil Stoch z pewnością są wśród faworytów do zwycięstwa, ale wygrać nie będzie łatwo. Wysoką dyspozycję pokazują bowiem również rywale – Austriak: Stefan Kraft, który już od początku sezonu prezentuje wysoką formę, za autriakiem przemawia także fakt że jest on dwokrotnym złotym medalistą mistrzostw świata z tego roku.W walce o triumf mogą liczyć się też Niemcy: Markus Eisenbichler i Andreas Wellinger, Słoweniec: Peter Prevc, czy Norwegowie:Daniel Andre Tande i Johann Andre Forfang.Liczymy także, że w walkę o zwycięstwo włączą się świetnie spisujący  w Lahti:  Dawid Kubacki i Maciej Kot.

Nie można również zapomnieć o Michaelu Hayboecku , który dzisiaj fenomenalnie spisywał się na Holmenkollbakken. Do rywalizacji także powraca Gregor Schlierenzauer, który będzie chciał walczyć o zwycięstwo.

Piotr Żyła , jutro będzie walczył nie tylko o zwycięstwo, ale też o objęcie prowadzenia w klasyfikacji turnieju Raw Air , bowiem traci do prowadzącego tylko 12,1 punktu !

Początek konkursu został zaplanowany na godzinę 14:15, natomiast o 12:30 ma ruszyć seria próbna.

Transmisja zawodów ze skoczni w Holmenkollbakken w TVP1 i Eurosporcie 1


  • Źródło: Własne
  • Fotografia:  archirama.muratorplus.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here