Raw Air w Lillehammer: Czyli powrót na szczęśliwą dla nas skocznię – program zawodów

0
369

Turniej Raw Air przenosi się do miejsca dobrze nam już znanego w tym sezonie, bowiem do Lillehammer, gdzie PŚ gościł na początku sezonu. Już dziś odbędzie się prolog do konkursu indywidualnego.

Lillehammer powraca do PŚ razem z turniejem Raw Air. To w tym miejscu na początku sezonu wygrał Kamil Stoch, a na drugim miejscu uplasował się Maciej Kot, a na podium znalazł się jeszcze Markus Eisenbischler.

Rok temu  pierwszy konkurs wygrał Severin Freund. Niemiec wygrał z Kennethem Gangnesem o 0,1 pkt. Podium uzupełnił Andreas Stjernen, który stracił do zwycięzcy 1,9 pkt. Sędziowie zdecydowali się na przeprowadzenie jednej serii konkursowej. Najlepiej z reprezentantów Polski wypadł Kamil Stoch, który zakończył zmagania na 15 miejscu. Maciej Kot był 18, Stefan Hula – 22, Klemens Murańka – 23, a Piotr Żyła – 33.

Drugi konkurs wygrał wtedy Gangnes przed Peterem Prevcem. Norweg okazał się lepszy od Słoweńca o 1,8 pkt, czyli o jeden metr. Johan Andre Forfang zajął trzecie miejsce tracąc do zwycięzcy 5,7 pkt. Niespodziewanie najlepiej z Polaków spisał się Stefan Hula, który ukończył zmagania na 10. pozycji. Pozostali biało – czerwoni nie punktowali. Jan Ziobro był 33, Maciej Kot – 34, Dawid Kubacki – 36, Piotr Żyła – 40, a Kamil Stoch dopiero 47.

Patrząc się na występy biało-czerwonych na tym obiekcie na początku sezonu, jak i rok temu, możemy być pełni optymizmu przed jutrzejszymi zawodami.

Program zawodów:

13 marca 2017 (poniedziałek)
14:00, odprawa techniczna
15:00, oficjalny trening
17:30, kwalifikacje
14 marca 2017 (wtorek)
16:00, seria próbna
17:00, konkurs ind.

  • Źródło: Własne
  • FOTO: berkutschi.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here