Stefan Kraft: „Nie zamierzam już zdejmować żółtej koszulki lidera”

0
635

Stefan Kraft znajduje się w fantastycznej formie. Austriak po zdobyciu dwóch złotych medali na Mistrzostwach Świata w Lahti wygrał wczorajszy konkurs w Oslo i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Stefan Kraft nie schodzi z podium konkursów Pucharu Świata od 29 stycznia. Austriak nie krył zadowolenia z występu we wczorajszym konkursie Pucharu Świata w Oslo, gdzie odniósł pewne zwycięstwo.

„To był doskonały skok, nawet jeśli miałem trochę szczęścia do wiatru. Ten skok był jednym z moich najlepszych. W tej chwili wszystko wydaje się bardzo proste. Moje fizyczne samopoczucie jest na najwyższym poziomie. Jestem teraz na fali i postaram się tam utrzymać. Nie zamierzam już zdejmować żółtej koszulki lidera. To świetne być liderem Raw Air. Wszystko działało dziś u mnie świetnie. Oddałem dwa perfekcyjne skoki, miałem też dobre warunki w obu seriach, dlatego mogłem wygrać. Jeśli idzie ci tak dobrze, masz w sobie wiele energii… dlatego już nie mogę się doczekać jutrzejszych skoków w Lillehammer.  Normalnie zrobiłbym sobie jutro dzień wolnego, ale to niemożliwe. Turniej Raw Air to nowe wyzwanie dla nas wszystkich.” – powiedział Stefan Kraft.


  • Źródło: krone.at / kleinezeitung.at / fis-ski.com
  • fot. fis-ski.com