Gigantyczne zainteresowanie LGP w Wiśle!

0
509

Po 4,7 tys. kibiców będzie mogło obejrzeć zawody letniej Grand Prix w skokach narciarskich, które zostaną rozegrane w Wiśle Malince 14 i 15 lipca – poinformował PZN. Konkursy – drużynowy i indywidualny, zainaugurują ten cykl.

Zimą Puchar Świata przyciągnął na wiślańską skocznię 6,5 tys. kibiców. Zainteresowanie zawodami letnimi jest jednak mniejsze, dlatego spodziewamy się niższej frekwencji. Przygotowaliśmy na każdy konkurs po 4 tys. biletów na miejsca stojące i 700 na siedzące

– powiedział wiceprezes PZN Andrzej Wąsowicz.

Zawody w Wiśle inaugurują tegoroczny letni cykl GP. 14 lipca wieczorem na skoczni im. Adama Małysza rywalizowały będą drużyny. Dzień później odbędzie się konkurs indywidualny. Całość poprzedzą, 13 lipca, dwie serie oficjalnego treningu oraz kwalifikacje. W ubiegłym roku w konkursie indywidualnym zwyciężył Maciej Kot, który triumfował również w całym cyklu. W zawodach drużynowych zwyciężyła Norwegia. Polska była szósta. Zmagania uczestników GP potrwają do 3 października. Zakończy je konkurs w Klingenthal (Niemcy).


  • Źródło: sport.tvp.pl
  • Foto: sport.tvp.pl