Podsumowanie występu Norwegów w Raw Air

0
218
fot. Wiktoria Wnętkowska

W zeszły weekend zakończyliśmy pierwszą edycję nowego, ekstremalnego turnieju Raw Air. Przyjrzyjmy się dokładnie występom reprezentantów gospodarzy. Cykl był bardzo udany dla Andreasa Stjernena, który zajął w nim  4. miejsce. Dobre skoki oddawał również Johann Andre Forfang, zajmujący 6. lokatę. Warto również wspomnieć o udanym dla Norwegów konkursie drużynowym w Vikersund, w którym zdobyli 1. miejsce , pokonując o 36 pkt Polaków, sklasyfikowanych na 2. miejscu. 

Andreas Stjernen – podczas turnieju poradził sobie najlepiej ze wszystkich norweskich zawodników. Przed niedzielnym konkursem tracił do znajdującego się na najniższym stopniu podium Kamila Stocha zaledwie 0,3 punkta. We wczorajszym konkursie po skokach na 227. i 225. metr uzyskał dopiero 9 miejsce, tym samym przegrywając walkę o podium. Ostatecznie w całym turnieju  zajął 4 lokatę z 2210,1 pkt.

Johann André Forfang – w całym cyklu oddawał bardzo dobre skoki. Świetną dyspozycję potwierdzał zwłaszcza na treningach, w konkursach również oddawał bardzo dobre skoki. W Raw Air Forfang zaprezentował się w  od dobrej strony, zajmując w pełni zasłużone 6 miejscem z dorobkiem 2160,4 pkt.

Robert Johansson – Norweg cykl zakończył z 2090,7 pkt, co pozwoliło mu uplasować się na bardzo dobrym 9 miejscu. Warto wspomnieć również o jego świetnym występie w sobotnim konkursie drużynowym w Vikersund. Johansson w pierwszej serii konkursowej wykorzystał dobre warunki i ustał skok o długości 252 metrów, odbierając rekord swojemu koledze z drużyny Andersowi Fannemelowi. Norweg nie cieszył się swoim sukcesem długo, ponieważ kilkadziesiąt minut po jego skoku dalej o 1,5 m pofrunął triumfator turnieju – Stefan Kraft.

Daniel André Tande – zajmujący 3. pozycję w klasyfikacji generalnej PŚ Norweg nie pokazał w turnieju swoich umiejętności. W Raw Air po nierównych skokach zajął ostatecznie 19 .miejsce z łączną sumą 1743,9 pkt.

Pozostali reprezentanci Norwegii zajęli kolejno 34. miejsce – Anders Fannemel, 38. – Joakim Aune, 45. – Halvor Egner Granerud, 63. – Joacim Ødegård Bjøreng, 69. – Tom Hilde, 79. – Fredrik Bjerkeengen, 82. –  Richard Haukedal i 83. – Sigurd Nymoen Søberg.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here