Paweł Wąsek dla skokinews.com: „Jak zostałem liderem cyklu uwierzyłem, że przy odrobinie szczęścia mogę wygrać tegoroczny Fis Cup”

0
696

Paweł Wąsek może zaliczyć obecny sezon za udany. Zajął siódme miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów, wygrał cykl Fis Cup, a także punktował w Pucharze Kontynentalnym.

Młody reprezentant Polski specjalnie dla nas podsumował sezon w swoim wykonaniu.

Skokinews.com: Wygrałeś cały cykl Fis Cup w sezonie 2016/2017, który był bardzo mocno obsadzony. Odniosłeś zwycięstwo w Rasnovie, 4 razy stałeś na podium, spodziewałeś się tego przed sezonem?

Paweł Wąsek: „Nie spodziewałem się szczególnie, że na początku sezonu zajmowałem miejsca pod koniec tabeli nie zdobywając punktów do klasyfikacji generalnej. Dopiero jak zostałem liderem cyklu uwierzyłem, że przy odrobinie szczęścia mogę wygrać tegoroczny Fis Cup”

Skokinews.com: Dzięki dobrym występom w Fis Cup rywalizowałeś również w Pucharze Kontynentalnym, punktowałeś siedem razy, tylko Jakub Wolny, Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł zdobywali punkty w większej liczbie konkursów. Jak ocenisz swój debiutancki sezon w tym cyklu?

Paweł Wąsek: „Jak najbardziej na plus. Cieszę się ze dostałem możliwość wystartowania w tak wielu konkursach i tym bardziej cieszę się z zajmowanych w poszczególnych konkursach miejsc”

Skokinews.com: Co uważasz za swój największy sukces w sezonie 2016/2017?

Paweł Wąsek: „Za największy sukces uznaje to, jak moje skoki poszły do przodu, a tak poza tym to 9. miejsce w Pucharze Kontynentalnym, wygranie klasyfikacji generalne FIS Cup i 7. miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów”


  • Źródło: Własne
  • Rozmawiał: Mikołaj Smoląg
  • Foto: eurosport.onet.pl