Podsumowanie występu reprezentantów Polski w Pucharze Kontynentalnym 2016/2017

0
292
fot. Wiktoria Wnętkowska

Reprezentanci Polski zakończyli Puchar Kontynentalny 2016/2017 na piątym miejscu w klasyfikacji Pucharu Narodów. Nasi skoczkowie cztery razy stali na podium zawodów.

Najlepiej z naszych skoczków Pucharze Kontynentalnym w sezonie 2016/2017 zaprezentował się Klemens Murańka. W 15 startach zdobył 442 punkty i zajął 16 miejsce w klasyfikacji generalnej. Punktował we wszystkich konkursach, w których wziął udział. Dwa razy stał na podium, uplasował się na drugim miejscu w Iron Mountain i na trzecim w  Titisee-Neustadt. Siedem razy kończył rywalizację w pierwszej dziesiątce i jedenaście razy w pierwszej piętnastce.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Jakub Wolny. Punktował w 21 konkursach (najwięcej z naszych reprezentantów), brał udział w 26. Rywalizację w pierwszej trzydziestce kończył w 12 ostatnich konkursów. Trzy konkursy zakończył w pierwszej dziesiątce, a siedem razy w czołowej piętnastce.

Jan Ziobro zajął 38 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Wystąpił tylko w pięciu pierwszych konkursach, po czym został powołany do pierwszej kadry. We wszystkich konkursach uplasował się w pierwszej dziesiątce. W inauguracyjnych zawodach Pucharu Kontynentalnego zajął trzecie miejsce.

Aleksander Zniszczoł uplasował się na 42 pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Punkty zdobył w 12 konkursach, w pierwszej „30” kończył zmagania w ostatnich ośmiu konkursach sezonu. W Sapporo stanął na trzecim stopniu podium, dwa razy kończył zmagania w pierwszej dziesiątce i cztery razy w pierwszej piętnastce.

Paweł Wąsek zajął 52 lokatę w klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego. Wystąpił w 12 konkursach, punktował w siedmiu, w pierwszej „30” kończył zmagania w czterech ostatnich konkursach cyklu. Najlepiej zaprezentował się w Czajkowskim, gdzie zajął dziewiąte miejsce.

Dwie pozycje niżej sezon zakończył Krzysztof Biegun, który wziął udział w 16 konkursach. Punkty zdobył w pięciu zawodach. W Kuusamo ex-equo z Sebastianem Colloredo zajął trzecie miejsce.

Stanisław Biela uplasował się na 85 pozycji w klasyfikacji generalnej. Wystąpił w 12 konkursach, punkty zdobył w pięciu. Tylko w Zakopanem zakończył konkurs w pierwszej „20”.

Bartłomiej Kłusek zajął 101 miejsce w Pucharze Kontynentalnym 2016/2017. Wystąpił w 16 konkursach, punkty zdobył w sześciu. Za każdym razem plasował się w trzeciej dziesiątce.

Andrzej Stękała zakończył zmagania na 114 lokacie. Wziął udział w dziewięciu konkurach, punkty zdobył tylko w trzech. Najlepiej zaprezentował się w Sapporo gdzie zajął 24 miejsce.

Ostatnim Polakiem, który zdobył punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego 2016/2017 był Dominik Kastelik. Wystąpił w dwóch konkursachw  Garmisch-Partenkirchen, drugiego dnia zajął 23 miejsce.

W Pucharze Kontynentalnym 2016/2017 rywalizowało jeszcze pięciu Polaków, którzy ani raz nie zapunktowali.

Bartosz Czyż wystąpił tylko w dwóch konkursach w Zakopanem, gdzie zajął 49 i 57 miejsce. 

Dawid Jarząbek wziął udział w trzech konkursach. W Garmisch-Partenkirchen zajął 43 i 45 lokatę, a w Zakopanem zakończył zmagania na 45 lokacie.

Przemysław Kantyka wystąpił w 7 konkursach, najbliżej zdobycia punktów był w Zakopanem , gdzie uplasował się na 34 i 35 pozycji.

Krzysztof Leja wystąpił tylko w drugim konkursie w Zakopanem, gdzie zajął 43 miejsce.

Tomasz Pilch wziął udział tylko w rywalizacji w Zakopanem. Na Wielkiej Krokwi uplasował się na 42 i 50 lokacie.

Krzysztof Miętus wystąpił w ośmiu konkursach, najbliżej zdobycia punktów był w Vikersund, gdzie zajął 33 miejsce.


  • Źródło: Własne
  • fot. Wiktoria Wnętkowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here