Severin Freund vs Peter Prevc (2014/2015)

0
399

Po dwóch latach sytuacja z sezonu 2014/2015, kiedy to Peter Prevc i Severin Freund uzyskali taką samą ilość punktów po ostatnim finałowym konkursie, więc  o zwycięstwie w PŚ decydowały zwycięstwa w poszczególnych konkursach PŚ, znowu może się powtórzyć. Kamil Stoch do liderującego Stefana Krata 31 punktów, zaś dwa lata temu przed finałowymi konkursami w Planicy, Peter Prevc tracił do liderującego Severina Freunda aż 94 punkty!

Zbliżał się wielki finał lider PŚ- Severin Freund, mając 94 punkty przewagi na drugim Peterem Prevcem  , sądził że ma bezpieczną przewagę. Jednak Słoweniec, pokazał mu  że się mylił i odrobił całą stratę w dwa konkursy.

Gdy Słoweniec wygrał piątkowy konkurs, a na czwartym miejscu zameldował się Freund, to przewaga przed finałowym konkursem- Niemca nad Prevcem, wynosiła już 44 punkty, a to oznaczało że gdy Słoweniec powtórzył swój wynik podczas konkursu kończącego PŚ, to Freund by nie stracić kryształowej kuli musiałby znaleźć się na podium!

Peter, bardzo pragnął kryształowej kuli pokazał to zajmując pierwsze miejsce w pierwszej serii finałowego konkursu, Severin był siódmy. W drugiej serii Freund poprawił swoją odległość, jednak przegonili go wszyscy kolejni zawodnicy. Ostatecznie zawody wygrał Jurij Tepes, który poleciał na odległość 244 metrów i wygrał z drugim Prevcem o 2.8 punkta! Zwycięstwo rodaka, jak się później okazało zabrało Peterowi kryształową kule!

Kryształową Kulę ostatecznie zdobył Severin Freund, który wygrał z Peterem Prevcem o 6 więcej   wygranych w konkursów  sezonie!

Klasyfikacja generalna PŚ 2014/2015

20170323_171614


  • Źródło: Własne
  • Foto:  PAP/EPA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here