Kamil Stoch:”To był niesamowity sezon dla całej naszej ekipy.”

0
221
Kamil Stoch
fot. Aleksandra Wróblewska

Podczas ostatniego konkursu drużynowego w tym sezonie, Kamil Stoch ustanowił rekord Polski, lecąc na 251,5 metra. Po konkursie opowiedział o swoich wrażeniach po przeleceniu ćwierć kilometra.

 -„To było wspaniałe. To było moje wielkie marzenie skoczyć ponad 250 metrów. Nie sądziłem jednak, że uda się to akurat w ten weekend, a tym bardziej w Planicy”– mówił nowy rekordzista Polski

Zapytany o odczucie „szorowania” po zeskoku, powiedział

– „A kto powiedział, że szorowałem? Zresztą, jakie to ma znaczenie. Wylądowałem i ustałem. To jest najważniejsze.”

Kamil Stoch opowiedział również o wrażeniach po konkursie drużynowym. Zapytany o to czy skakał na dużym luzie powiedział:

– „Zdecydowanie tak, choć to był trudny konkurs. Do samego końca walczyliśmy z drużyną Austrii o miejsce na podium. Słyszałem, że bardzo daleko skoczył przede mną Stefan Kraft. Wiedziałem, że w tym wszystkim muszę się odnaleźć. Przede wszystkim chodziło o dobrą koncentrację.”

O swoim rekordowym locie powiedział tak:

– „Wiedziałem, że to był bardzo dobry skok. Nie miałem jednak pojęcia, jak będzie wyglądała sytuacja na dole. W lotach bardzo duże znaczenie mają właśnie warunki, szczególnie w dolnej części zeskoku.”

Polak zapytany czy był strach przy lądowaniu poza 250 metrze odpowiedział:

 „Nie. Absolutnie. Chciałem lecieć dalej i jeszcze dalej. Mam nadzieję, że da się radę skoczyć tutaj jeszcze dalej.”

Powiedział  również o swoich wrażeniach po całym sezonie zmagań w Pucharze Narodów

– „To był niesamowity sezon dla całej naszej ekipy. Chciałem podziękować z całego serca nie tylko zawodnikom, ale także: trenerom, sztabowi szkoleniowemu, rodzinom, kibicom, wszystkim pracownikom Polskiego Związku Narciarskiego. Naprawdę każdy, kto miał choć minimalny wkład w nasze sukcesy, zasługuje na słowa podziękowania. Sezon jeszcze się nie skończył, bo przed nami jeszcze jeden dzień latania i czerpania radości z tego, co robimy, dlatego wciąż jeszcze trzeba być skoncentrowanym”– zakończył Stoch.


  • Źródło: eurosport.onet.pl
  • Foto: fot. Aleksandra Wróblewska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here