Peter Prevc: ,,Nowy trener dał Polakom energię”

0
672
fot. Katarzyna Satała

Dla lidera słoweńskiej kadry obecny sezon nie jest najlepszym.W klasyfikacji generalnej  zajmuje 10. miejsce, a jego forma odbiega od tej, którą prezentował rok temu. Pełen uznania mówi  o polskich skoczkach i trenerze, który przyczynił się do sukcesu biało-czerwonych  w Pucharze Narodów.

,,Jestem trochę zaskoczony tym, że cała polska drużyna jest aż tak skuteczna. Zazwyczaj było tak, że Kamil Stoch skakał znakomicie i był zbyt mocny dla wszystkich. Teraz cała drużyna jest bardzo, bardzo mocna. Kamil Stoch znajduje się wśród najlepszej trójki Pucharu Świata, Maciej Kot znajduje się w czołowej dziesiątce, Piotrek Żyła jest jedenasty. To naprawdę zadziwiające. Widać, że nowy trener dał im nową energię’’

Ma racje, bowiem obecny sezon okazał się przełomowym dla polskich skoczków, którzy nie schodzili z podium w konkursach drużynowych. Słoweńcy z dorobkiem  3614 pkt zajmują 5. miejsce.Mimo wspaniałego początku  Domena Prevca, podopieczni Gorana Janusa nie spisują się na tyle dobrze, by walczyć o czołowe lokaty. W sobotnim konkursie przed własną publicznością zmagania ukończyli na  5.miejscu. W klasyfikacji generalnej tylko Peter i Domen zajmują  miejsca w czołowej dziesiątce.


  • Źródło: własne +wp sportowe fakty
  • FOTO: Katarzyna Satała