Stefan Horngacher: „Myślałem o walce o trzecie miejsce, a o zwycięstwie nawet nie marzyłem”

0
402
FOTO: Alicja Kosman

W niedziele Polscy skoczkowie zdobyli po raz pierwszy w historii Puchar Narodów, o wrażeniach związanych z ceremonią wręczenia pucharu, opowiedział Stefan Horngacher.

Zapytany o podsumowanie tego sezonu, powiedział:

– „Kompletnie nie spodziewałem się tego, że ten sezon będzie dla nas tak dobry. Naszym celem było osiągnięcie jak najlepszego wyniku w Pucharze Narodów. Myślałem o walce o trzecie miejsce, a o zwycięstwie nawet nie marzyłem”– stwierdził Stefan Horngacher.

Zapytany co było dla niego najważniejszym osiągnięciem w tym sezonie, Horngacher stwierdził:

 „Bez dwóch zdań odebranie Kryształowej Kuli za zwycięstwo w Pucharze Narodów. Wszyscy bardzo ciężko pracowaliśmy na ten sukces. Dlatego ta chwila jest tym bardziej przyjemna. To już trzecia taka kula w mojej karierze. Pierwszą wywalczyłem z Austrią, a drugą z Niemcami”

Zapytany, zaś o najgorszy moment w sezonie, powiedział:

– „Zdecydowanie upadek Kamila Stocha w Innsbrucku. To było dla mnie naprawdę ciężkie. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło”

Zapytany, kto zrobił krok do przodu z Polskich skoczków, stwierdził:

–  „Na pewno wielki krok do przodu zrobił Piotrek Żyła. Podobnie było z Maćkiem Kotem, ale nikt szczególnie mnie nie zaskoczył. Obserwowałem wszystkich zawodników i mają oni naprawdę wielki potencjał”

Gdy Austriakowi zadano pytanie, czy wszystko w tym sezonie było przygotowane perfekcyjnie, Horngacher stwierdził:

– „Nigdy nie może być wszystko perfekcyjne. Na pewno jest kilka rzeczy, które teraz – będąc mądrzejszym o doświadczenie po sezonie – zrobiłbym inaczej. To jednak normalny proces, kiedy człowiek się uczy. Dlatego na pewno w przyszłym sezonie będzie pracować nieco inaczej”

 Zapytany, czy przewiduje jakieś zmiany w kadrze, odpowiedział:

– „Sztab szkoleniowcy pozostanie bez zmian. O tym, którzy skoczkowie znajdą się w kadrze A, będziemy rozmawiać w przyszłym tygodniu. Na razie jest czterech pewniaków”

Zapytany o to na jak długi urlop udadzą się jego podopieczni, powiedział:

– „Teraz wszyscy spędzą tydzień w domu, a potem rozpoczynamy przygotowanie do nowego sezonu. Musimy wykorzystać każdą chwilę, to w sporcie jest bardzo ważne”

Gdy został zapytany o to czy popracują nad zapleczem kadry powiedział:

– „Pracujemy nad tym i myślę, że w przyszłym sezonie zawodnicy z kadry B powinni skakać znacznie lepiej”

Na koniec Horngacher został zapytany jak on to zrobił, że Polska kadra odniosła taki sukces, odpowiedział:

– „To ściśle tajne (śmiech). Nie mogę powiedzieć, bo na to złożyło się po prostu bardzo wiele rzeczy” – zakończył szkoleniowiec Polskiej kadry.


  • Źródło: eurosport.onet.pl
  • Foto: Alicja Kosman

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here