Wojciech Fortuna:”Chciałbym pogratulować zawodnikom Horngachera”

0
218

Wojciech Fortuna podsumował sukces Polskiej reprezentacji, jakim jest zdobycie Pucharu Narodów. Ubolewał też nad tym, że Kamil Stoch nie zdobył Kryształowej Kuli.

Pierwszy polski zimowy Mistrz Olimpijski – Wojciech Fortuna, podsumował sezon 2016/2017 w wykonaniu reprezentacji Polski.

Zapytany o podsumowanie sezonu 2016/2017, stwierdził:

– „To był kosmiczny sezon Biało-Czerwonych od Letniego Grand Prix przez Turniej Czterech Skoczni i mistrzostwa świata. Można długo wyliczać sukcesy Polaków. Już jesienią nazwałem naszych skoczków złotą drużyną, to wszystko się sprawdziło, zdobyliśmy przecież Puchar Narodów. Mamy najsilniejszy zespół. Eksperci mówili, że nie jesteśmy lotnikami, ale ostatnie konkursy pokazały, że jest inaczej. Chciałbym pogratulować zawodnikom Horngachera”

Zapytany, jaka czeka nas przyszłość, powiedział:

–  „Biało-Czerwoni będą jeszcze silniejsi. Horngacher prowadzi ich dopiero jeden sezon. Selekcjoner chce powiększyć kadrę, popracować z Murańką, który wkrótce wróci na odpowiednie tory. Teraz czas na wypoczynek i radość z osiągniętych sukcesów. Niemal po każdym konkursie mogliśmy się cieszyć” – zaznaczył legendarny skoczek.

Zapytany, czym mógłby się zająć Polski Związek Narciarski, powiedział:

– „Chciałbym, żeby PZN zajął się skokami kobiet. Szkoda, że nie mamy kilku dziewcząt, które mogłyby stworzyć silną drużynę. Przy tak mocnej ekipie męskiej mielibyśmy w mikście medale MŚ. Powinniśmy tu coś zmienić, bo stać nas na to. Trzeba też przypilnować juniorów i włożyć w nich więcej kasy, żeby młodzież też dawała nam medale” – zakończył ekspert.


  • Źródło: eurosport.onet.pl
  • Foto: sport.interia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here