Polscy skoczkowie mają tylko tydzień wolnego

0
212
FOTO: Alicja Kosman

Przez cztery miesiące skoczkowie podróżowali do różnych miejsc, aby rywalizować ze sobą w zmaganiach z cyklu Pucharu Świata. Przez cały czas musieli ciężko pracować i koncentrować się na swoich skokach. Jak się okazuje, nasi reprezentanci dostali tylko tydzień wolnego.

„Mamy przed sobą rok olimpijski i wiele rzeczy do zrobienia. Musimy każdy jeden dzień maksymalnie wykorzystać. Nie ma czasu teraz na długie wakacje” – powiedział po zakończeniu sezonu Stefan Horngacher.

Mimo ciężkiego sezonu polscy skoczkowie nie narzekają na krótki okres wakacji. Wszyscy ufają metodom szkoleniowca.

„Ta ciężka praca, która nas czeka, już śni mi się po nocach” – przyznał Jan Ziobro.

Maciej Kot stwierdził, że nie jest lekko, ale ich praca przynosi efekty. Nowy trener jest perfekcjonistą, chce dopasować wszystko łącznie ze sprzętem. On wolnego będzie miał jeszcze mniej, gdyż musi m.in. ułożyć plan działania do Igrzysk Olimpijskich w Pyeongchang.

„Zrobimy wszystko, by kolejny sezon był równie udany, jak ten zakończony. Ale jeśli tak ma być, musimy od dzisiaj nad tym pracować” – powiedział.

Zawodnicy przez ten tydzień nigdzie nie wyjeżdżają. Zostają w domach, aby poświęcić czas rodzinie.

„Przede wszystkim spędzę ten czas ze swoją żoną. Żadnego wyjazdu nie planujemy, tęsknię za domem. Po kilku miesiącach na wyjazdach, trzeba też uregulować prywatne sprawy, popłacić rachunki. Ale też chciałbym po prostu posiedzieć w domu” – opowiedział Kamil Stoch.


  • Źródło: eurosport.onet.pl
  • FOTO: Alicja Kosman / PZN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here