Podsumowanie startów Francuzów w sezonie 2016/2017

0
624

Nacja francuska nigdy nie kojarzyła się kibicom skoków narciarskich z nazwiskami, łączonymi z ścisłą czołówką Pucharu Świata. W tym sezonie radość swoim rodakom oraz zdziwienie innym narodom zapewnił Vincent Decombes Sevoie. Poza nim żaden Francuz nie został sklasyfikowany w tabeli Pucharu Świata.

Vincent Descombes Sevoie – nikt nie spodziewał się tak dobrego startu w wykonaniu tego zawodnika. Wszyscy z przymknięciem oka patrzyli na sportowca, któremu niewiele zabrakło do miejsca na podium w Kuusamo, gdzie zajął swoje najwyższe 5. miejsce. Poza tamtym niezwykłym dla Vincenta wydarzeniem, w pierwszej 10-tce meldował się jeszcze pięciokrotnie. Wielu miłośników z całego świata pokochało jego ekspresyjną radość po każdym udanym skoku. Szeroki uśmiech i energiczne gesty stały się znakiem rozpoznawalnym tego skoczka. Pomimo świetnego początku, w przebłyski wysokiej formy zdołał wpleść również pięć pozycji poza drugą serią konkursów. Pomimo wszelkich przeciwności zdołał zgromadzić 381 punktów i zająć 16. lokatę, która była zarazem najlepszym osiągnięciem w karierze Francuza.

Próbę swoich sił w konkurencjach Pucharu Świata mógł wykonać również Ronan Lamy Chappuis, jednak jego starty wyglądały znacznie mnie optymistycznie. Czterokrotnie pokonał ciężki trud kwalifikacji, aczkolwiek nie zdołał ani razu zameldować się w drugiej partii żadnego z, rozgrywanych na różnych arenach, konkursów.


  • Źródło: własne