Najwięksi przegrani sezonu 2016/2017!

0
387

Kamil Stoch, Sfefan Kraft, Piotr Żyła i Maciej Kot mogą zaliczyć sezon 2016/2017 do udanych. Nie wszyscy byli jednak usatysfakcjonowani zakończonym ostatnim Pucharem Świata.

Sztab szkoleniowy reprezentacji Norwegii

Jedynie Daniel Andre Tande zakończył sezon w pierwszej dziesiątce Pucharu Świata. Uplasował się na wysokim 3. miejscu. Czwartego Andreasa Wellingera wyprzedził zaledwie o 40 punktów. Trzecią pozycje zawdzięcza równej formie, na podium stał tylko sześć razy, ale aż dwudziestokrotnie kończył rywalizację w pierwszej dziesiątce. Johann Andre Forfang szukał formy w Pucharze Kontynentalnym, do dobrej dyspozycji powrócił dopiero pod koniec sezonu.,  Andreas Stjernen zajął dwunaste miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, rewelacyjny  Robert Johansson uplasował się na czternastej pozycji, Forfang i Fannemel znaleźli się pod koniec trzeciej dziesiątki kolejno na 26 i 27 miejscu.

Goran Janus

Sezon za porażkę może uznać Goran Janus. Co prawda Domen Prevc zaliczył świetny początek Pucharu Świata, wygrał cztery konkursy, prowadził w klasyfikacji generalnej, ale do sezonu przygotowywał się z kadrą juniorów. Słoweńcy Puchar Narodów zakończyli na piątym miejscu, z czwartymi Norwegami przegrali o ponad 700 punktów. Na podium w konkursie drużynowym znaleźli się tylko w Zakopanem, gdzie uplasowali się na trzeciej pozycji. Nie sprawdziły się przygotowania do sezonu, które były bardzo podobne do tych przed sezonem 2014/2015. W pierwszym konkursie na Mistrzostwach Świata w Lahti do drugiej serii awansował tylko jeden Słoweniec.

Brak Polek na Mistrzostwach Świata

Do porażki można śmiało zaliczyć brak występu Polek na Mistrzostwach Świata. Decyzja jest tłumaczona między innymi słabym poziomem sportowym, ale należy wziąć pod uwagę, że w mikście udział wzięły reprezentacje Rumunii, Kanady, czy Kazachstanu, które w swoich składach nie mają „wybitnych” skoczkiń. W mikście mogliby wziąć udział Jan Ziobro i Stefan Hula. Sam Apoloniusz Tajner przyznał, że męska reprezentacja była w tak wysokiej formie, że mogliśmy walczyć o pierwszą ósemkę. Gdzie zdobywać doświadczenie jak nie na Mistrzostwach Świata?

Reprezentacja Szwajcarii

Sezon 2016/2017 za porażkę z pewnością mogą uznać reprezentanci Szwajcarii. Simon Ammann zaliczył najsłabszy sezon od 16 lat. Został sklasyfikowany dopiero na 29 pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Wynik najbardziej doświadczonego skoczka Szwajcarów można jeszcze tłumaczyć wiekiem, ale warto zwrócić uwagę, że w kadrze nie ma następców. Punkty zdobyli jeszcze Gregor Deschwanden – 7 i Gabriel Karlen – 1. Szwajcarzy trzy razy zakończyli konkursy drużynowe na ósmej lokacie, a w Pucharze Narodów uplasowali się na 10 pozycji.


  • Źródło: Własne
  • Foto: visitslovenia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here