Kraft, czy Hirscher?

0
239

Niedawno Stefan Kraft zakończył swój sezon. Teraz w Austrii stawia się wiele pytań, kto powinien zostać Sportowcem Roku 2017.

Po jednej stronie sześciokrotny triumfator Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim z rzędu, po drugiej stronie triumfator Pucharu Świata w skokach narciarskich, dwukrotny Mistrz Świata, rekordzista świata w długości lotu i zwycięzca Raw Air. Sezon 2016/2017 został zwieńczony wieloma sukcesami reprezentantów Austrii.

Ostatnim austriackim skoczkiem narciarskim, który zdobył tytuł Sportowca Roku był Thomas Morgenstern w 2011 roku. Marcel Hirscher wygrał tę nagrodę w dwóch poprzednich latach – czy powinien triumfować po raz trzeci?

Co roku wybierany jest  tylko jeden sportowiec. Peter Schröcksnadel – Prezydent Austriackiego Związku Narciarskiego nie jest zadowolony z tego faktu.

„Byłoby sprawiedliwie, gdyby zwycięzców było dwóch” – powiedział.

Oczywiście, nie jest wykluczone, że Hirscher i Kraft zostaną pokonani przez konkurencję z letnich sportów. Jeśli będą mieli odpowiednie osiągnięcia i sukcesy, też będą mieli coś do powiedzenia w kwestii wyboru.


  • Źródło: kleinezeitung.at
  • FOTO: fis-ski.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here