Polscy skoczkowie niebawem wracają do pracy

0
203
FOTO: Alicja Kosman

Tydzień temu skończył się cykl Pucharu Świata w sezonie 2016/2017. Polscy skoczkowie nie mają jednak czasu na długi wypoczynek. Stefan Horngacher już niedługo wezwie ich na zgrupowanie.

Po sezonie zwykle ogłaszane są nowe kadry, w których na pewno nastąpią zmiany. Pewni pozostania w Kadrze A są tylko Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot i Dawid Kubacki. O tym, kto do nich dołączy i o składzie innych kadr zadecyduje już wkrótce Polski Związek Narciarski wraz ze Stefanem Horngacherem.

10. kwietnia udadzą się na zgrupowanie organizacyjno – szkoleniowe do ciepłych krajów.

„Dla nas to zgrupowanie jest też formą nagrody dla zawodników. Pojadą na nie tylko ci, którzy zasłużyli wynikami. Będzie to sześciu skoczków i pięciu członków sztabu szkoleniowego” – powiedział Apoloniusz Tajner.

Do Polski wrócą pod koniec miesiąca i rozpoczną szkolenie. Horngacher zapowiedział, iż sztab zrobi wszystko, by zawodnicy skakali jeszcze lepiej. Jest świadomy, że nadchodzący sezon będzie ciężki.

„Kolejny sezon będzie bardzo trudny. Znacznie trudniejszego od zakończonego – oprócz Igrzysk czekają nas Mistrzostwa Świata w Lotach i Turniej Czterech Skoczni. Nie będzie czasu na drzemkę” – przyznał.


  • Źródło: eurosport.onet.pl
  • FOTO: Alicja Kosman / PZN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here