Stefan Horngacher odkrył karty, niespodzianka w Kadrze A

0
281

Dzisiaj Apoloniusz Tajner przekazał informację o składzie Kadry A na sezon 2017/2018. Jak się okazuje, tworzyć ją będzie sześciu skoczków.

W sezonie 2017/2018 Kadra A będzie składać się z sześciu skoczków. Będą to: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny oraz Krzysztof Miętus. Decyzja ta została podjęta przez Stefana Horngachera, sztaby szkoleniowe kadry B i juniorów oraz Polski Związek Narciarski. Ostateczna decyzja podjęta zostanie w przyszłym tygodniu.

Obecność złotych medalistów z Lahti i Stefana Huli nie zaskakuje. Niespodzianką jest jednak miejsce dla Jakuba Wolnego i Krzysztofa Miętusa. Ten drugi ma za sobą już udane starty w Pucharze Świata, jednak ostatnio nie zachwycał. W zeszłym sezonie nie zdobył ani jednego punktu w cyklu Pucharu Kontynentalnego, a w zawodach najwyższej rangi pojawił się tylko w Wiśle, gdzie nie zdołał przebrnąć kwalifikacji.

„Krzysztof Miętus został włączony do kadry A na wniosek trenera Horngachera. Tak mamy wytyczne skonstruowane, że tego ostatniego zawodnika w grupie, czy to do kadry, czy na zawody Pucharu Świata lub Pucharu Kontynentalnego, trener ma prawo wybrać według własnego uznania. Szkoleniowiec widzi w tym zawodniku duży potencjał. Zresztą Miętus już był w czołówce, ale potem zniknął na pewien czas. Zdaniem Horngachera to chłopak, którego stać na to, by wrócił na swój dawny poziom” – powiedział Apoloniusz Tajner.

Wiadomo także, że Kadra B będzie liczyć ośmiu zawodników.


  • Źródło: eurosport.onet.pl
  • FOTO: Jagoda Przybyła

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here