Sylwetka Philippa Aschenwalda

0
598
fot. Jagoda Przybyła

W dzisiejszym wpisie przedstawimy sylwetkę młodego, zdolnego oraz bardzo utalentowanego skoczka- Philippa Aschenwalda.

Urodził się 12 listopada 1995 roku (22 lata). Jest reprezentantem miejscowego klubu – SC Mayerhofen-Tirol. Jego pierwszy występ na arenie międzynarodowej to występ w organizowanym w niemieckim mieście Hinterzarten Youth Cupie, który odbył się 26 lipca 2008 roku. Debiutant zajął tam całkiem dobrą 26. pozycję. Jego skok inicjujący dalsze postępy w zawodach rangi FIS Cup umożliwił mu wylądowanie na 36. miejscu podczas zmagań w Ramsau am Dachstein, które mogliśmy śledzić 19 lutego 2011 roku.

Skoczek ten głównie występuje głównie w Pucharze Kontynentalnym, aczkolwiek miał szansę pokazać się również w Pucharze Świata. Dwukrotnie triumfował w rywalizacji na tym niższym szczeblu. Jego najlepsza lokata w najwyższej randze zmagań to 13. pozycja podczas zawodów w Kuopio w 2016 roku.

Udało mu się również dwukrotnie brać udział w Mistrzostwach Świata Juniorów, które zorganizowane były w Libercu, a dwa lata później w Ałmatach. W Kazachstanie lepiej mu się powiodło, gdyż wylądował na 3. miejscu w jednym z konkursów.

Mamy nadzieję, że rozwój tego zawodnika będzie następował stopniowo, a Austriaccy kibice w przyszłości będą mieli z niego pociechę.


  • Źródło: własne + fis-ski.com
  • FOTO: Jagoda Przybyła