Sylwetka Kathariny Althaus

0
405
fot. Kinga Stanaszek

Jedną  z czołowych skoczkiń reprezentacji Niemiec jest Katharina Althaus, którą wam dziś zaprezentujemy.

Urodzona 23 maja 1996 roku w Oberstdorfie. Jest reprezentantką klubu  SC 1906 Oberstdorf. 10 sierpnia 2008 roku w Bischofsgrün zadebiutowała w Pucharze Kontynentalnym. Po raz pierwszy wystąpiła w zawodach Pucharu Świata 3 grudnia 2011 roku w Lillehammer, gdzie zajęła odległe  33. miejsce. Punkty zaczęła zbierać w 2012 roku podczas zawodów w  Hinterzarten, gdzie zakończyła zmagania na 24. miejscu.  W 2012 roku w Innsbrucku podczas Igrzysk Olimpijskich młodzieży zdobyła wspólnie z drużyną złoty medal.

Na IO w Sochi uplasowała się na 23. miejscu, podczas gdy jej koleżanka z kadry Carina Vogt sięgnęła po złoto. 22 lutego 2015 roku na MŚ w Falun wywalczyła w konkursie drużyn mieszanych złoty medal na skoczni normalnej, zaś w Lahti była 8. Miniony sezon ukończyła na 4. miejscu, co do tej pory jest jej najlepszym osiągnięciem, jeżeli chodzi o ogólną klasyfikację. 15 stycznia 2017 roku w Sapporo po raz pierwszy stanęła na pucharowym podium, gdzie była 3. Czterokrotnie zajmowała miejsca w najlepszej trójce. 12 lutego 2017 roku wygrała konkurs PŚ w Ljubno.

Jest niesamowicie utalentowaną kobietą, która w przyszłości może wiele zmienić w czołówce. Jej kariera powoli nabiera tempa. Motywacją do dalszej pracy może być niewątpliwie jedna z najlepszych skoczkiń,  koleżanka z kadry Carina Vogt.

 


  • Źródło: własne + fis-ski.com
  • FOTO:  Kinga Stanaszek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here