Zmarł Bronisław Porębski

0
1121

W niedzielę, 2.04.2017 roku w Czernichowie zmarł Bronisław Porębski – trener, wychowawca wielu zawodników, sędzia, działacz narciarski, społecznik.

Bronisław Porębski urodził się 8.05.1941 roku w Szczyrku. Uprawiał skoki narciarskie, jednak zasłynął jako trener. W wieku 19 lat został opiekunem młodzieży, sędzią narciarskim oraz działaczem w klubie BBTS Bielsko-Biała. Pełnił także funkcję wiceprezesa LKS Klimczok Bystra. Dzięki niemu w Szczyrku powstał Górniczy Klub Narciarski „Beskidy” Szczyrk, gdzie był trenerem i wiceprezesem.

Był szkoleniowcem Łukasza Kruczka. W późniejszych latach został trenerem w klubie Jastrząb Szczyrk, gdzie pracował m.in. ze Stefanem Hulą, Fabianem Malikiem i Wojciechem Pawlusiakiem. Ostatnie lata w roli szkoleniowca spędził w SS-R LZS Sokół Szczyrk, a w gronie jego wychowanków był m.in. Krzysztof Biegun.

Zmarł w wieku 75 lat 2.04.2017 roku w Czernichowie. Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę, 8.04.2017 roku o godzinie 14:00 w Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Szczyrku przy ul. Kolorowej 1.


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Alicja Kosman / PZN