Jakub Wolny:”Nowy trener oznacza nowe metody”

0
408
fot. Wiktoria Wnętkowska

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, kto znalazł się w kadrze A na sezon 2017/2018. W tejże grupie między innymi znalazł się Jakub Wolny.

Największym sukcesem Polaka jest złoty medal Mistrzostw Świata Juniorów z Val di Fiemme, zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Mimo faktu, iż minionego sezonu nie udało mu się zdobyć ani jednego punktu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, trener Stefan Horngacher obdarzył go kredytem zaufania, powołując go do kadry A na następny sezon. Co sam zainteresowany mówi o tym?

Polski zawodnik udzielił stacji TVP wywiadu, dotyczącego powołania go do kadry A na najbliższy sezon. Na początku został zapytany, jak jest z jego zdrowiem, odpowiedział:

„Odczuwałem ból, gdy wracałem do skoków po kontuzji. Początkowo bałem się oddać zbyt daleką próbę. Dziś jest już jednak dobrze. Nie odczuwam żadnego dyskomfortu, także jeśli chodzi o kwestie psychiczne.”

Następnie opowiedział kiedy dowiedział się o powołaniu:

„W czasie trwania ostatniego weekendu Pucharu Świata w Planicy zadzwonił do mnie Grzesiek Sobczyk i powiedział, że trenerzy widzą mnie w kadrze. Dostałem zaproszenie na pierwszy obóz.”

Gdy został zapytany, co się stało, że nie znalazł się w kadrze A w tym zakończonym już sezonie, powiedział:

 ” Dostałem powołanie i walczyłem o miejsce startowe ze Stefanem Hulą i Andrzejem Stękałą. Jeździłem praktycznie na wszystkie konkursy Letniego Grand Prix. Wtedy mi się to podobało. Występy cieszyły, ale z perspektywy sądzę, że zabrakło mi spokojnego treningu. Okazja była raz – podczas zgrupowania w Planicy. Tylko, że akurat wówczas miałem kłopoty z plecami i nie mogłem skakać. Potem znalazłem się w kadrze B, a zmiana trenera nie była dla mnie plusem.”

Zapytany czy to przez Roberta Mateję nie szło mu w tym sezonie,  powiedział:

„Nie chodzi o osobę szkoleniowca. Po prostu nowy trener oznacza nowe metody. Musiało minąć trochę czasu zanim się do nich przyzwyczaiłem. Dopiero końcówka sezonu była w moim wykonaniu lepsza.”

Zapytany czy był w stałym kontakcie z Stefanem Horngacherem, powiedział:

„Mamy dobry kontakt, ale sezon toczył się szybko. Byłem skupiony na kolejnych zadaniach. Chciałem wykonać je jak najlepiej.”

Na koniec, młody zawodnik obiecał że da z siebie wszystko w przyszłym sezonie, oraz podziękował trenerowi za powołanie go do kadry A:

„Bardzo mu za to dziękuję. Wierzę, że nie stało się to bezpodstawnie. Trenerzy widzą we mnie potencjał. Dam z siebie wszystko. W stu procentach wierzę  swoje możliwości.”


  • Źródło: sport.tvp.pl
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here