TAJNER zostaje?

0
226
fot. Wiktoria Ostrowska

Wygląda na to, iż zmian na stanowisku prezesa Polskiego Związku Narciarskiego nie będzie.

Przypomnijmy, iż aktualnie najwyższy urząd w strukturach polskiej federacji narciarskiej pełni Apoloniusz Tajner. Mimo że na stanowisku zasiada już przez 10 lat (dwie kadencje), zamierza na nim pozostać.

Co prawda, ustawa o sporcie przewiduje, iż prezesi związków pełnić rolę mogą tylko przez dwie właśnie kadencje, lecz została ona wprowadzona w 2010 roku. Tajner swoją funkcję sprawuje natomiast od 2006 roku.

Trzymamy się jednak na razie tej ustnej, otrzymanej z ministerstwa sportu. Według niej kadencja, w trakcie której weszła ustawa, nie liczy się do bilansu. – mówi Tajner.

Po za tym, jak sam prezes mówi, w związku nie widać potrzeby zmian organizacyjnych, ani personalnych.

Warto powiedzieć, że Apoloniusz Tajner w młodości był kombinatorem norweskim. W latach 2000-2004 był trenerem polskiej kadry skoczków. Do największych sukcesów może zaliczyć medale Adama Małysza na IO w Salt Lake City, a także trzy złota na MŚ (Lahti i dwa razy Predazzo). Małysz pod jego wodzą wygrał również prestiżowy TCS i wywalczył trzy Kryształowe Kule.


  • Źródło: Własne;http://eurosport.onet.pl/zimowe/skoki-narciarskie/apoloniusz-tajner-bedzie-ubiegal-sie-o-fotel-prezesa-polskiego-zwiazku-narciarskiego/b42257
  • Foto: Wiktoria Ostrowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here