Martin Hoellwarth

0
442

Dzisiaj swoje 47 urodziny obchodzi wybitny austriacki skoczek – Martin Hoellwarth. Przedstawiamy jego sylwetkę.

Urodził się 13 kwietnia 1970 roku. Reprezentant klubu SC Mayrhofen. Debiut w zawodach Pucharu Świata, przypadł w jego wypadku na zawody, odbywające się 1 grudnia 1991 roku w kanadyjskim Thunder Bay. Skoczek zajął tam wtedy dość dobrze prezentującą się lokatę – 21.

Niezłym zaskoczeniem był jego złoty medal na Mistrzostwach Świata Juniorów w Reit im Winkl. Pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata odniósł 6 stycznia 1992 roku w Bischofshofen. Na Igrzyskach Olimpijskich w Albertville dwukrotnie, indywidualnie sięgał po srebrny medal. Wraz z drużyną również wywalczył krążek tego samego koloru.

Na Mistrzostwach Świata, jego największym osiągnięciem był brąz zdobyty 23 lutego 2001 roku w Lahti. Jego ostatni start to konkurs Pucharu Kontynentalnego w Whistler w 2008 roku. Zajął tam zaszczytną drugą pozycję.

Po tym sezonie zakończył karierę jako sportowiec, a rozpoczął krótki epizod jako trener kadry Estonii. Szkoleniowcem był do września 2009 roku.

Życzymy powodzenia w życiu codziennym i zadowolenia z dawnych wspomnień oraz obecnej rzeczywistości wybitnego skoczka, którym niewątpliwie był Austriak.


  • Źródło: własne + fis-ski.com
  • FOTO: GETTY IMAGES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here