Najciekawsze momenty Pucharu Świata w sezonie 2016/2017

0
729

Puchar Świata w sezonie 2016/2017 był znakomity dla najlepszych skoczków na świecie, którzy odegrali ważną rolę w wielu, magicznych momentach.

Próba przedolimpijska w koreańskim PyeongChang dostarczyła zawodnikom przedsmaku tego, czego doświadczą w przyszłym roku. W dodatku odbył się tradycyjny Turniej Czterech Skoczni oraz Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym w fińskim Lahti, które były najważniejszym wydarzeniem sezonu. Co więcej, zorganizowany został pierwszy turniej Raw Air w Norwegii.

Skoczkinie po raz pierwszy miały okazję rywalizować na dużej skoczni w Obestdorfie, oba konkursy wygrała Sara Takanashi. W Ljubnie po raz pierwszy w historii wszystkie trzy miejsca na podium zajęły Niemki – Katharina Althaus, Carina Vogt i Svenja Wuerth. Yuki Ito zaś wygrała wszystkie trzy konkursy na skoczniach w Sapporo i Zao.

Największym wygranym sezonu był Stefan Kraft, który miał naprawdę doskonały sezon. Wygrał dwa złote medale na Mistrzostwach Świata, klasyfikację generalną Pucharu Świata, klasyfikację generalną Pucharu Świata w lotach narciarskich i został pierwszym zwycięzcą turnieju Raw Air. Kamil Stoch zaś zdołał triumfować w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni.

Wśród kobiet, po raz czwarty, Kryształową Kulę zgarnęła Sara Takanashi. Wygrała dziewięć z dziewiętnastu konkursów indywidualnych. W tym roku jednak musiała walczyć ciężko o zwycięstwo z Yuki Ito i Maren Lundby.

17 – letni Domen Prevc zaskoczył publiczność wygrywając cztery konkursy z cyklu Pucharu Świata i przez kilka liderów był liderem klasyfikacji generalnej. Ostatecznie zakończył sezon na szóstej pozycji. W kategorii kobiet Manuela Malsiner po raz pierwszy w karierze stanęła na podium Pucharu Świata w Zao, a kilka dni później zdobyła tytuł Mistrzyni Świata Juniorów w Park City.

Carina Vogt powróciła na podium Pucharu Świata. Podczas Mistrzostw Świata w Lahti zdobyła dwa złote medale, tym samym broniąc indywidualnie swego tytułu.

Wywiad z Domenem Prevcem po wygranej w Lillehammer okazał się być najpopularniejszym filmem. Zaraz za nim jest dekoracja zwycięzców w Zakopanem, kiedy to 40 000 kibiców odśpiewało hymn narodowy po triumfie Kamila Stocha.


  • Źródło: fis-ski.com
  • FOTO: fis-ski.com