Polscy skoczkowie rozpoczęli przygotowania do Igrzysk Olimpijskich

0
394
fot. Kinga Stanaszek

Polscy skoczkowie nie mieli dużo wolnego czasu po zakończeniu sezonu. Przeszli już badania na AWF -ie w Krakowie i pracują na siłowni.

Podopieczni Stefana Horngachera już rozpoczęli przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang. Przeszli już kompleksowe badania na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

„Badanie jednego zawodnika trwało około godziny. Trzeba było się rozgrzać, później ponaklejać odpowiednio czujniki na najważniejsze punkty ciała. Chodziło o to, aby wykonywać takie same ruchy, jak podczas zwykłych ćwiczeń. Tym razem jednak czujniki były spięte z kamerami i komputerem, aby później mieć możliwość przeprowadzenia dokładnej analizy. Chodziło o to, aby sprawdzić czy mamy odpowiednią technikę ruchu, czy jesteśmy odpowiednio symetryczni, czy stawy kolanowe są stabilne i tak dalej. To ważne informacje, a często nie widać takich błędów podczas treningu” – opowiedział Maciej Kot.

Zawodnicy nie mieli czasu na długie wakacje. Aktualnie znajdują się na zgrupowaniu na Fuertaventurze. Prawdopodobnie w maju powrócą na skocznię.


  • Źródło: przegladsportowy.pl
  • FOTO: Kinga Stanaszek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here