Tragiczny los obiektów olimpijskich w Sarajewie!

0
572

W 1984 roku Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbyły się w Sarajewie. Wszystkie obiekty na drugą największą sportową imprezę na świecie trzeba było budować od podstaw. 

Na skoczni w Sarajewie odbyły się tylko konkursy olimpijskie, które zostały zaliczone do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 1983/1984. Na skoczni K90 zwycięstwo odniósł Jens Weißflog, na drugiej pozycji uplasował się Matti Nykänen, a na trzeciej Jari Puikkonen. Na dużym obiekcie triumfował Matti Nykänen, srebro wywalczył Jens Weißflog, a brąz Pavel Ploc. Puchar Świata w skokach narciarskich już nigdy nie wrócił do Sarajewa.

33 lata później obiekty w obecnej stolicy Bośni i Hercegowiny nie mają nic wspólnego ze sportami zimowymi. Gdy zobaczymy między innymi byłą skoczni olimpijską na myśl przyjdą nam trzy słowa: graffiti, brud, rdza. Trzeba wziąć pod uwagę, że była Jugosławia ma za sobą wojenną przeszłość, ale nie wszystkie uszkodzenia obiektów są nie spowodowane.

Zmarnowany został wysiłek wszystkich ludzi, którzy doprowadzili do tego, że w Sarajewie odbyły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie.


  • Źródło: ofsajd.onet.pl
  • Foto: AA/ABACA/EAST NEWS / East News

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here