Mistrz olimpijski w skokach narciarskich próbował swoich sił w polityce

0
547

Kariera skoczka narciarskiego nie trwa wiecznie. W pewnym momencie trzeba powiedzieć ,,nie” i zejść ze sceny, by ustąpić miejsca młodszemu pokoleniu. Wielu z tych co odeszli szuka nowych wyzwań, by zapełnić pustkę po adrenalinie jaka towarzyszyła im podczas lotu.

Toni Nieminem ma na swoim koncie trzy medale olimpijskie i dwa złota na MŚ juniorów. Jest również zdobywcą Turnieju Czterech Skoczni oraz Pucharu Świata. 41-letni Fin zaliczył nieudany debiut w karierze politycznej. Były sportowiec wystartował w wyborach w Finlandii z ramienia Partii Konserwatywnej, w których zdobył jedynie… 65 głosów. Fatalny wynik prawdopodobnie nie zrazi go jednak do działalności politycznej.

–  ,,Nie mogę powiedzieć, że jestem rozczarowany moim wynikiem w głosowaniu. Należy bowiem wziąć pod uwagę, że nie prowadziłem żadnej kampanii wyborczej. Samo kandydowanie było dla mnie cennym doświadczeniem. Mogę to kontynuować. Mam wiele do zaoferowania w polityce.” – wyjaśnił.

Chodziły również pogłoski o rzekomym powrocie Toniego na skocznie i  wystąpieniu 41-latka  w przyszłorocznych igrzyskach w Pjongczang. Zdobywca Pucharu Świata w sezonie 1991/92 musiał jednak puścić w niepamięć swoje dość ambitne plany. Pomimo słabego wyniku w wyborach Nieminem zamierza kontynuować swoją pracę.


  • Źródło: własne+sportowefakty.wp.pl
  • FOTO: fis-ski.com